Najciekawsze miasta na spędzenie weekendu nad Bałtykiem

Choć najpopularniejszym okresem na wyjazd na urlop w Polsce jest wiosna, lato lub ewentualnie wczesna jesień, tak naprawdę krótkie wypady za miasto cieszą się popularnością przez cały rok. Jeśli podczas weekendowego city break’u masz ochotę zwiedzić wybrzeże, dowiedz się, które miejscowości są zdecydowanie godne polecenia. Niezależnie od tego, czy wolisz podziwiać przyrodę, odkrywać ciekawe muzea, czy też obiekty historyczne, nad polskim morzem bez wątpienia zaspokoisz wszystkie swoje turystyczne potrzeby.

Od pełnych życia kurortów, po spokojnie, niewielkie miejscowości – wybór jest naprawdę szeroki! Lubisz aktywny wypoczynek? A może chcesz odpocząć przez weekend na plaży? Poznaj najpopularniejsze destynacje nad morzem w sam raz na krótki wypad! 

Świnoujście na weekend

To pod różnymi względami niezwykłe miejsce, a najbardziej wyróżnia się przez swoje położenie, usytuowane jest bowiem u ujścia rzeki Świna, na 3 zamieszkałych wyspach (Uznam, Wolin, Karsibór) oraz kilkudziesięciu mniejszych, niezamieszkałych. 

W Świnoujściu skorzystać można z odpoczynku na pięknej, szerokiej plaży, przejść się promenadą i zażyć zdrowotnych inhalacji przy miejskich tężniach. Dla fanów historii interesującą atrakcją są natomiast dostępne do zwiedzania forty. 

Z tego miasta można też odbyć wiele bliższych i dalszych wycieczek, np. do niemieckiego Ahlbecku, do którego dotrzeć da się choćby spacerem wzdłuż plaży. Poza tym w warto skorzystać z ofert lokalnych biur podróży, które organizują przepiękne rejsy po rozlewisku Świny oraz jednodniowe wycieczki, np. do Skandynawii. 

Blisko Świnoujścia położony jest też inny kurort – Międzyzdroje z atrakcyjną szczególnie dla dzieci zagrodą żubrów, darmowym wejściem na molo oraz pięknymi krajobrazami nadmorskich klifów. 

Wyjazd do Mielna

Tę miejscowość na pewno kojarzą wszyscy fani dobrej zabawy. W sezonie Mielno zamienia się w prawdziwe centrum rozrywki, w którym nie sposób się nudzić. Z tego względu chętnie przyjeżdżają tu osoby, które lubią wakacyjny zgiełk, muzykę, a wieczorem chcą pójść potańczyć. Ta miejscowość mimo wszystko oferuje o wiele więcej niż dyskoteki i kluby. 

Co jeszcze można robić w Mielnie? Dla fanów spacerowania atrakcją będzie promenada, którą mogą się przechadzać i na przykład podziwiać z niej zachód słońca. Do pieszych wędrówek zachęcają też trasy przy jeziorze Jamno. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne dla dzieci, warto natomiast odwiedzić Leśną Pętlę Przygód i Tajemnic, czyli ścieżkę edukacyjną. W Mielnie jest też park linowy dla fanów tego typu rozrywki. 

Co więcej, działa tu wiele smażalni i innych lokali, w których można dobrze zjeść, by zyskać siły do dalszego zwiedzania. Mielno oferuje też dużo miejsc noclegowych o różnym standardzie, lecz jeśli szuka się zakwaterowania na jeden z tzw. długich weekendów, warto dokonać rezerwacji wcześniej, bo jest to bardzo popularny kierunek.

Łeba na 3 dni

Ta miejscowość położona jest na wybrzeżu słowińskim przy ujściu rzeki Łeby. Nie tylko posiada wspaniałą ciągnącą się ok. 10 km plażę, lecz również port morski, co sprawia, że fani smażonych czy też wędzonych ryb bez wątpienia zaspokoją tu swoje kulinarne potrzeby. 

Niezaprzeczalnie charakterystyczną atrakcją dla tego regionu są tzw. ruchome piaski. To kompleks wydm przesuwających się pod wpływem naturalnych czynników środowiskowych i zasypujących okoliczne lasy. 

Jeśli masz zamiar wybrać się do Łeby z dziećmi, one również nie zaznają tu nudy. Ciekawą propozycją dla najmłodszych jest Dmuchany Park Rozrywki Funlandia oraz Park Dinozaurów. Dorośli natomiast znajdą tu wiele miejsc, gdzie można potańczyć. 

W pobliży Łeby działa też sporo obiektów muzealnych, jak na przykład Muzeum Wsi Słowińskiej oraz Muzeum Wyrzutni Rakietowych.

Gdańsk w weekend

Lubisz wizyty w muzeach? Jeśli tak, a dodatkowo chcesz połączyć ich zwiedzanie z wypoczynkiem nad morzem, przyjedź do Gdańska! Działają tu m.in. takie obiekty, jak Muzeum Bursztynu, Narodowe Muzeum Morskie oraz Muzeum II Wojny Światowej. 

Jeżeli natomiast chcesz podziwiać wspaniałą panoramę tego miasta z lotu ptaka, wejdź na Górę Gradową – odrobina marszu i wspinaczki na pewno się opłaci. Kiedy już tam dotrzesz, zwiedź lokalne centrum nauki w miniaturze – Hevelianum.

W Gdańsku znajdują się też godne podziwiania zabytki, jak Gdański Żuraw, Bazylika Mariacka, Katedra w Oliwie czy majestatyczne bramy. 

Nie brak tu też przepięknych terenów spacerowych, parków i oczywiście jest plaża! Kiedy już na niej odpoczniesz i zwiedzisz najciekawsze dla siebie punkty, zobacz też Gdańsk nocą. To miasto oferuje tak wiele atrakcji, że podczas weekendowego pobytu na pewno nie będziesz się nudzić.

Weekend nad morzem bałtyckim

Potrzebujesz odpoczynku i oderwania się od codziennej rutyny? Jeśli tak, zaplanuj krótki wypad nad morze, z drugą połówką, z rodziną lub ze znajomymi. Świnoujście, Mielno, Łeba czy Gdańsk to jedne z najpopularniejszych kierunków na polskim wybrzeżu. Te miasta bez problemu zwiedzisz w ciągu weekendu, rozerwiesz się i stworzysz wiele niezapomnianych wspomnień!

Szukaj w sprawdzonej ogólnopolskiej bazie noclegów na e-nocleg.pl. Dużo okazji, Niskie ceny!