Kiedy w Polsce trwa sezon turystyczny?

Planujesz właśnie urlop i zastanawiasz się, kiedy można spodziewać się największego natężenia ruchu turystycznego? Chcesz uniknąć tłumów i wysokiego sezonu, a może wręcz przeciwnie – lubisz duże skupiska ludzi, dostęp do szeregu atrakcji i doskonałą pogodę? Dowiedz się, kiedy w Polsce trwa sezon turystyczny, poznaj plusy obu opcji – podróży w trakcie oraz poza sezonem i zaplanuj wyjazd pod swoje preferencje – dokładnie tak, jak lubisz. Planowanie rozpocznij od rezerwacji dogodnego noclegu bezpośrednio od właściciela obiektu noclegowego – taką opcję znajdziesz właśnie na naszej stronie! 

Wakacje w sezonie czy poza sezonem turystycznym – co wybrać?

Przyjmuje się, że wysoki sezon turystyczny to okres od połowy czerwca do połowy września – szczyt sezonu przypada jednak na typowe miesiące wakacyjne: lipiec oraz sierpień. Do okresu wzmożonego ruchu turystycznego zalicza się także długie weekendy – majówkę, weekend sierpniowy, jak również czas świąteczny i sylwestrowy czy też święta okazjonalne. W tym okresie trzeba liczyć się zarówno z tłokiem w miejscach turystycznych, jak również wyższymi cenami. Planując wyjazd w sezonie, ma się jednak większą gwarancję słonecznej pogody, a także pewność, że wszystkie atrakcje będą otwarte. Wybierając wyjazd poza sezonem, należy natomiast uwzględnić fakt, że niektóre miejsca turystyczne czynne są wyłącznie w określonych miesiącach – dotyczy to zarówno atrakcji, zabytków, jak i lokali gastronomicznych. Poza sezonem należy liczyć się też z tym, że pogoda może być już kapryśna – miesiące wiosenne czy też jesienne to krótsze dni, a także większe prawdopodobieństwo obfitych deszczy. W tym czasie wybierając polskie morze, raczej odpadają morskie kąpiele, a wycieczki górskie muszą być rozważnie planowane pod kątem długości dnia. Do zalet wyjazdu poza sezonem zalicza się jednak brak zatłoczonych miejsc, korków, tłumów, kameralny klimat oraz dużo atrakcyjniejsze ceny – zarówno noclegu, biletów, jak również w restauracjach czy kawiarniach. Wybór konkretnego okresu na wyjazd to sprawa indywidualna, ale bez wątpienia każda z opcji znajdzie swoich miłośników. Wiosna to piękny czas budzenia się przyrody do życia, a złota jesień potrafi mocno zauroczyć – każdy wariant warto więc rozważyć podczas planowania wymarzonego wypoczynku. Wyjazd – niezależnie czy krótki, czy też długi, to dobry sposób na naładowanie baterii, odpoczynek, refleksje, a także poznanie niezwykłych zakątków naszego kraju – nie zwlekaj więc i rozpocznij planowanie wymarzonej podróży jeszcze dziś! 

Rezerwacja noclegów w trakcie oraz poza sezonem – na co zwrócić uwagę? 

Decydując się na urlop w trakcie sezonu, nocleg najlepiej zarezerwować z większym wyprzedzeniem. Dobrym pomysłem będzie rezerwacja nawet z wyprzedzeniem półrocznym – można wtedy liczyć zarówno na większą dostępność, jak i atrakcyjniejsze ceny. Na naszej platformie znajdziesz wiele ciekawych ofert noclegowych bezpośrednio od właścicieli obiektów. Brak pośredników, wygodne filtry wyszukiwania, a także szeroki wybór różnych rodzajów obiektów noclegowych – zarówno apartamentów, pensjonatów, kwater prywatnych, pokojów gościnnych, jak również domków letniskowych, campingów czy też hoteli. Bez wątpienia każdy znajdzie więc nocleg dostosowany pod swoje preferencje i oczekiwania. Dogodnym rozwiązaniem jest także możliwość umieszczenia swojego ogłoszenia o poszukiwanym noclegu – podaj datę, liczbę osób, preferowany budżet oraz udogodnienia, a właściciele obiektów skontaktują się bezpośrednio z Tobą i przedstawią swoją ofertę. Okres poza sezonem to bardziej kameralny czas, jednak nie oznacza to, że rezerwację noclegów należy zostawić na ostatni moment.

Choć większość długi urlop wykorzystuje w okresie letnim, to sporo osób wybiera weekendowy odpoczynek i regenerację poza sezonem, w górach, nad morzem, jeziorem czy też w formie city breaku w większych miastach. Niektóre obiekty noclegowe cieszą się zainteresowaniem przez cały rok, taki wyjazd również warto więc zaplanować z większym wyprzedzeniem.

Jak zaplanować wyjazdy na wakacje i urlop

Wysoki sezon turystyczny w tym roku dobiegł końca, nie oznacza to jednak braku okazji do ciekawego wyjazdu i odpoczynku – niezależnie od tego, czy dopiero planujesz swój wymarzony urlop, czy też krótki wyjazd weekendowy. W trakcie jesieni oraz nadchodzącej zimy warto spędzić czas zarówno w górach, jak i nad morzem. Piękne jesienne kolory, świeże powietrze, odskocznia od codziennej gonitwy, spokój, cisza i natura – wybierz jeden z kameralnych noclegów i zaplanuj udaną podróż poza sezonem! Jeżeli chcesz zaoszczędzić dni urlopowe, to polecamy połączyć wyjazd z nadchodzącymi dniami wolnymi – doskonałą okazją do zaplanowania długiego weekendu jest zarówno początek listopada, Dzień Niepodległości oraz się czas świąteczno-sylwestrowy. Na jesienną chandrę rekomendujemy także spędzenie weekendu w kameralnych domkach z kominkiem – ulubiona książka, koc, kubek gorącej czekolady, brzmi doskonale? A zatem do dzieła!

Rezerwuj swój nocleg online w ogólnopolskim serwisie e-nocleg.pl. Łap okazje, korzystaj z promocji, rezerwuj pobyt bez pośredników.