Rezerwat przyrody Mewia Łacha

Ten znajdujący się na wybrzeżu gdańskim ptasi rezerwat został utworzony w 1991 roku. Jego głównym celem jest zapewnienia ochrony miejsc lęgowych dla rybitw. Niestety w 2010 roku fala powodziowa na Wiśle zmyła ok. 100 par lęgów. Na  terenie rezerwatu robi się wszystko, aby jak najmniej zakłócać spokój ptaków. W związku z tym turyści poruszający się po rezerwacie mogą napotkać się na pewne ograniczenia. Przede wszystkim nie należy zbaczać z trasy specjalnie do tego wyznaczonej, nie wolno dokarmiać ptaków, co ważne nie należy wprowadzać do rezerwatu zwierząt, a także nie wolno plażować.

Prócz niezwykłych gatunków ptaków ( rybitwy biało czele, rybitwy rzeczne, sieweczki obrożne, ostrygojady) w rezerwacie można zobaczyć okazy ssaków morskich. Kilka lat temu zaobserwowano na terenie rezerwatu foki szare, a także foki pospolite. Odwiedzając to miejsce można spotkać także bobry, a także lisy.

Wielbiciele przyrody i wszelkiego rodzaju ptactwa, na pewno zechcą poświęcić chwilę ze swego czasu przeznaczonego na zwiedzanie by zaglądnąć do rezerwatu.  Jest to jedno z miejsc gdzie można poczuć się naprawdę blisko przyrody.

Pogoda Gdańsk

Dzisiaj

15
Wiatr:
11 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
19 °C

Galeria zdjęć Gdańsk

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Gdańsk

Miasto położone na Żuławach Wiślanych , gdzie Motława uchodzi do Wisły. Od wschodniej strony miasto opływają wody Zatoki Gdańskiej . Historia osadnictwa na tym terenie datowana jest na VII...