Muzeum Stoczni Gdańskiej "Solidarność"

To niezwykłe muzeum znajduje się w podziemiach budynku NSZZ Solidarność przy ul. Wałów Piastowskich 24. To wspaniałe miejsce gdzie można obejrzeć niezwykłe eksponaty, które przeniosą nas w czasy PRL i przybliżą historię Solidarności.

W muzeum na zwiedzających czeka dziesięć multimedialnie wyposażonych sal. Wizyta w Muzeum Solidarności świetnie pokazuje to jak jej powstanie i znaczenie jest ważne dla Polaków i naszej historii. W placówce znajduje się podziemna drukarnia oraz cela więzienna z całkowitym wyposażeniem. Na projektorach wyświetlane są filmy dotyczące strajków oraz zamieszek jakie wybuchły w ich wyniku.

Wizyta w tym niezwykle interesującym miejscu wywrze ogromne wrażenie na każdym zwiedzającym, odkrywa bowiem część naszej narodowej historii i pokazuje w jaki sposób  powstanie NSZZ Solidarność przyczyniło się do obalenia reżimu komunistycznego.

Galeria zdjęć Gdańsk

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Gdańsk

Miasto położone na Żuławach Wiślanych , gdzie Motława uchodzi do Wisły. Od wschodniej strony miasto opływają wody Zatoki Gdańskiej . Historia osadnictwa na tym terenie datowana jest na VII...