Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Ten piękny kamień każdemu kojarzy się z polskim wybrzeżem, a każdy kto na nie pojedzie chciałby sam znaleźć chociaż jeden. Nie dziwi zatem, że w Gdańsku znajduje się niezwykłe muzeum tej kopalnej żywicy, a samo miasto pretenduje to miana stolicy bursztynu.

Muzeum Bursztynu powstało w 2006 roku jak oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Umieszczono je przy ulicy Długiej  w tzw. Zespole Przedbramia.

Wartym podkreślenia faktem jest to, że miasto Gdańsk najbardziej ze wszystkich nadmorskich miast związane jest z rzemiosłem bursztynowym. Dlatego też to niezwykłe muzeum powstało w tym mieście i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Wszystkie niezwykłe eksponaty, którymi dysponuje muzeum trafiły tam jako darowizny prywatnych właścicieli, a niektóre zostały przez muzeum zakupione.

Odwiedzając tą niezwykłą placówkę można podziwiać wystawy stałe, które pokazują historię rzemiosła bursztynowego od dawnych czasów do współczesności.

W czasie wizyty w muzeum można zapoznać się z metodami wydobycia bursztynu. Można poznać wiele ciekawych faktów z tego zakresu. Niektóre ekspozycje pokazują jantar i jego zastosowanie lecznicze, artystyczne oraz badawcze. Ten niezwykły kamień uwielbiany przez królów i arystokratów ma niezwykle bogata historię, która na pewno zaciekawi niejednego turystę.

Pogoda Gdańsk

Dzisiaj

10
Wiatr:
12 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
9.5 °C

Galeria zdjęć Gdańsk

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Gdańsk

Miasto położone na Żuławach Wiślanych , gdzie Motława uchodzi do Wisły. Od wschodniej strony miasto opływają wody Zatoki Gdańskiej . Historia osadnictwa na tym terenie datowana jest na VII...