Hala widowiskowo-sportowa

Ergo Arena mieści się na granicy Gdańska i Sopotu. Jest to obiekt, w którym można odbywać przeróżnego rodzaju zawodu z różnych dziedzin sportu. Między innymi lekkiej atletyki, piłki ręcznej, siatkowej, koszykowej, tenisa stołowego a nawet jeździectwa i sportów walki. Co ciekawe można tam także na sztucznym lodowisku obejrzeć mecz hokeja.

Sala nie jest jednak przeznaczona tylko na cele sportowe. Została przystosowana by obsługiwać koncerty, przedstawienia, a także konferencje.

Hala widowiska może pomieścić nawet 11409 ludzi.  Budowa tego niezwykłego obiektu rozpoczęła się w roku 2007, początkowo koniec prac przewidywano na koniec 2008, jednak problemy z konstrukcją dachu opóźniły oddanie budynku do użytku. Ostatecznie hala została oddana 3 lata po rozpoczęciu budowy, w 2010 roku. Koszt wybudowania tego nowoczesnego obiektu wyniósł 346 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodziły z dotacji unijnych,  a także budżetów Gdańska i Sopotu. Sporą kwotę przeznaczyło także Ministerstwo Sportu. Sponsorem tytularnym obiektu jest Ergo Hestia.

Galeria zdjęć Gdańsk

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Gdańsk

Miasto położone na Żuławach Wiślanych , gdzie Motława uchodzi do Wisły. Od wschodniej strony miasto opływają wody Zatoki Gdańskiej . Historia osadnictwa na tym terenie datowana jest na VII...