Wrocław co zwiedzić?

Stolica Dolnego Śląska, miasto Krasnali i Mostów, słynny Jarmark Bożonarodzeniowy, jedno z najchętniej odwiedzanych miast Polski – poznaj Wrocław i jego największe atrakcje! Jesteś w stolicy Dolnego Śląska i myślisz – Wrocław co zwiedzić? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik i zainspiruj się do podróży. A jeśli poszukujesz oferty jaką jest Wrocław noclegi – zachęcamy Cię do obejrzenia ofert na naszej stronie Internetowej. Znajdziesz tam wiele ofert w różnej kategorii cenowej, dzięki czemu bez problemu odnajdziesz odpowiednią dla siebie ofertę.

wrocław co zwiedzić

Stare Miasto i Ostrów Tumski

Jeden z największych i najbardziej znanych rynków w Polsce, klimatyczne kamieniczki, liczne kawiarnie, zabytkowy Ratusz z Pręgierzem, Plac Solny oraz zachwycający Gmach Uniwersytetu Wrocławskiego – podczas każdej wycieczki po Wrocławiu z pewnością nie można pominąć tych miejsc. Na Rynku w okresie świątecznym odbywa się również słynny Jarmark Bożonarodzeniowy. Warto być czujnym i rozglądać się na boki – na rynku czekają bowiem na Was wrocławskie krasnale. Spacerując po Starym mieście polecamy także odwiedzenie ulicy Więziennej z pozostałościami więzienia miejskiego, odwiedzenie Starych Jatek z pomnikiem Pamięci Zwierząt Rzeźnych, a także zobaczenie imponującego Gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie skieruj swe kroki w stronę Ostrowa Tumskiego – najstarszej części Wrocławia. Po drodze widoczna będzie znana zarówno turystom, jak i mieszkańcom wyspa Słodowa – doskonałe miejsce na odpoczynek i relaks. Na Ostrów Tumski wchodzi się przez Most Tumski, który kiedyś był znany wszystkim zakochanym – do niedawna można było przypinać na nim kłódki z inicjałami czy imionami. Sercem Ostrowa Tumskiego jest Archikatedra Św. Jana Chrzciciela. Kończąc spacer na Moście Grunwaldzkim udaj się Bulwarem Wrocławskim w stronę Muzeum Narodowego. Obok niego znajduje się przystań ze statkami oraz kajakami – rekomendujemy zobaczenie panoramy Wrocławia również od strony Odry!

Panorama Racławicka, Sky Tower i Hydropolis

114 metrów długości oraz 15 metrów wysokości – Panorama Racławicka przedstawiająca bitwę pod Racławicami bez wątpienia robi wrażenie. Chcąc zobaczyć tę atrakcję zapoznaj się z harmonogramem otwarcia oraz cenami biletów. Kolejną ciekawą oraz wartą zwiedzenia atrakcją Wrocławia jest Sky Tower – piętrzący się na wysokość ponad 200m budynek, w którym znajduje się taras widokowy. Wjedź na górę i stamtąd podziwiaj przepiękny Wrocław oraz jego okolice! Słynną i chętnie odwiedzaną atrakcją stolicy Dolnego Śląska jest również Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Na dokładnie zobaczenie i zapoznanie się z wystawami oraz interaktywnymi urządzeniami przeznaczyć należy jednak co najmniej 4-5 godzin.

wrocław atrakcje

Hala Stulecia, wrocławskie ZOO oraz Park Szczytnicki

Kopułowa konstrukcja Hali Stulecia to z pewnością jeden z najbardziej rozpoznawanych budynków Wrocławia – wpisany na listę UNESCO, licznie odwiedzany przez turystów, jak i mieszkańców. W Hali Stulecia obecnie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia – targi, konferencje czy też koncerty. Przed gmachem znajdują się food trucki. Obok Hali Stulecia zlokalizowana jest multimedialna fontanna oraz Ogród Japoński. Po drugiej stronie ulicy znajduje się natomiast wrocławskie ZOO z Afrykanarium. Jest to doskonała atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W okresie letnim odbywają się pokazy multimedialne fontann – odwiedzając Wrocław w tym czasie warto więc zapoznać się z bieżącym harmonogramem. Kończąc wycieczkę w tym regionie warto także zajrzeć do największego terenu zielonego – Parku Szczytnickiego  i tam odpocząć po tej ciekawej oraz intensywnej wycieczce.