Warszawa - co zobaczyć?

Stolica Polski, miasto łączące elementy historyczne z nowoczesnością, wieżowce, Pałac Kultury, Starówka, ślady kultury żydowskiej, lekcja historii czy też wycieczka do świata nauki i odkrywania świata - na zwiedzanie Warszawy z pewnością warto poświęcić więcej niż jeden dzień czy weekend. Zapraszamy do lektury! A jeśli planujesz wycieczkę do Stolicy i szukasz oferty jaką są Warszawa noclegi, sprawdź naszą stronę internetową! Tu bez problemów znajdziesz zakwaterowanie skrojone pod swoje potrzeby.

warszawa co zobaczyć

Pałac Kultury, Złote Tarasy i plac Europejski

Dla podróżujących pociągiem bądź autobusem pierwszym widokiem na miasto są właśnie Złote Tarasy i ikona Warszawy – Pałac Kultury. To właśnie od tych miejsc proponujemy rozpocząć zwiedzanie, również dla osób podróżujących samochodem. Złote Tarasy to jedno z najsłynniejszych centrów handlowych, warto więc zajrzeć tam chociaż na chwile, napić się kawy, zjeść posiłek, zrobić zakupy czy po prostu zobaczyć falujący, szklany dach i pozostałą architekturę. Kolejnym obowiązkowym punktem jest Pałac Kultury i Nauki. Znajduje się w nim aż 3288 różnych pomieszczeń – teatr, kino, restauracje, poczta, basen czy też obiekty biurowe. Z pewnością warto wybrać się tam na taras widokowy i zobaczyć panoramę miasta z najwyższego budynku Warszawy. Dla fanów drapaczy chmur, a także osób, które lubią połączenia tradycyjnych kamieniczek z nowoczesnością ciekawym miejscem będzie również plac Europejski z muralami, pasażem sztuki Art Walk, wieżowcem Warsaw Spire oraz napisem Kocham Warszawę. Polecamy przed odwiedzeniem sprawdzić bieżące wydarzenia – na placu organizowane są różnego rodzaju imprezy i atrakcje.

Starówka – obowiązkowy punkt zwiedzania!

Kolejnym punktem, którego z pewnością nie można pominąć zwiedzając Warszawę jest jej Starówka. Wpisana na listę UNESCO, Starówka to bez wątpienia perła stolicy Polski. Warszawska syrenka, Zamek Królewski oraz Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta III,  Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie ze znajdującą się w jej sercu letnią rezydencją króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, interaktywne Muzeum Powstania Warszawskiego oraz mnóstwo uroczych kamieniczek i wąskich uliczek. Kończąc zwiedzanie Starego Miasta warto zobaczyć również znajdujący się u jego podnóża Multimedialny Park Fontann. Wieczorem odbywają się tam pokazy światła, dźwięku i wody - koniecznie sprawdź bieżący harmonogram!

Praga i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Dzielnica Praga oraz Muzeum POLIN to kolejne dwie propozycje na liście zwiedzania stolicy Polski. Zróżnicowana pod względem kulturowym, etnicznym oraz religijnym, autentyczna – nie uległa zniszczeniu podczas II wojny światowej, a także niezwykle klimatyczna z licznymi zabytkami i atrakcjami dzielnica Praga to z pewnością ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników historii.  Muzeum Warszawskiej Pragi, murale, Świątynia Różnych Wyznań, park Skaryszewski czy Saska Kępa – koniecznie wpisz te miejsca na swoją podróżniczą listę!

warszawa atrakcje

Pałac Prezydencki oraz Pałac w Wilanowie

Następnie skieruj swoje kroki w stronę Pałacu Prezydenckiego – siedziby Prezydenta Rzeczypospolitej. Po wcześniejszej rezerwacji jest on możliwy do zwiedzenia w środku. Jeżeli masz więcej czasu polecamy również Pałac w Wilanowie z przepięknym parkiem, jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie. Na koniec wycieczki proponujemy spacer i relaks przy Bulwarach Wiślańskich.