Wakacje z dziećmi - gdzie warto pojechać?

Kiedy zbliża się termin urlopu, warto zaplanować wyjazd. Polacy chętnie podróżują po kraju, zwiedzając jego zakątki, a także pokazując ich piękno swoim dzieciom. Aby najmłodsi dobrze zapamiętali czas rodzinnych wakacji, najlepiej już wcześniej zadbać o odpowiednie dla nich rozrywki. Co na wakacjach sprawia przyjemność dzieciom? Na pewno jest to zabawa na plaży i kąpiele w morskich falach, zdobywanie górskich szczytów, a także wszelkiego rodzaju aquaparki czy parki rozrywki. Wiele dzieci interesuje się też historią. W związku z tym chętnie zwiedzają majestatyczne zamki i budowle obronne. Przed zaplanowaniem wakacyjnych atrakcji warto więc zastanowić się nad zainteresowaniami swoich dzieci, a także swoimi własnymi, aby czas urlopu był udany dla wszystkich.

Wakacje z dziećmi – góry czy morze?

Jeżeli podróżuje się z małymi dziećmi, zdecydowanie lepiej zorganizować wakacyjny wypoczynek nad morzem. Nie wymaga on pokonywania pieszo dużych odległości, a jednocześnie zapewnia szereg atrakcji. Najmłodsi mogą bawić się w piasku, popływać w morzu czy spacerować z rodzicami brzegiem. W nadmorskich kurortach są też liczne parki rozrywki, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny oraz inne atrakcje, z których chętnie korzystają dzieci. Taki pobyt spodoba się również rodzicom. W miejscowościach nad morzem zwykle funkcjonuje rozbudowana sieć gastronomiczna z klimatycznymi smażalniami ryb, kawiarniami czy lodziarniami. Kiedy pogoda nie dopisuje, wakacje nad morzem nie muszą być nudne. Wiele kurortów oferuje do zwiedzenia ciekawe muzea, na przykład oceanaria, w których zobaczyć można różne gatunki ryb i innych morskich stworzeń. W nadmorskich miejscowościach często odbywają się spektakle teatralne przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych oraz wiele innych imprez dla dzieci. Miłośnicy aktywnych form spędzania wolnego czasu, jak i rodzice z nieco starszymi dziećmi, na wakacyjny urlop często wybierają góry. W porze letniej czy jesiennej przemierzanie górskich szlaków nie jest niebezpieczne, a zdobywanie szczytów niezwykle ekscytujące. Na uwagę zasługują też przepiękne górskie krajobrazy zapierające dech w piersi i przypominające o potędze przyrody. Podczas wakacji w górach skosztować można wielu tradycyjnych dań, w tym charakterystycznych dla regionu oscypków. Jeśli szukasz oferty taką jak noclegi w Zakopanem z dziećmi - sprawdź naszą stronę. Znajdziesz tu mnóstwo korzystnych cenowo ofert, bezpośrednio od właściciela. Korzystając z menu po lewej stronie możesz wybrać udogodnienia (takie jak plac zabaw), które Cię interesują. Dzięki czemu znajdziesz odpowiedni dla siebie nocleg.

wakacje z dziećmi gdzie warto pojechać

Wakacje z dziećmi – jak być blisko natury?

Wiele rodzin z dziećmi, planując urlop, szuka miejsc oddalonych od zgiełku. Zwłaszcza osoby, które mieszkają w dużych miastach i codziennie przebywają w tłocznych przestrzeniach, preferują tę formę wypoczynku. W Polsce istnieje sporo miejsc, gdzie odpocząć można na łonie natury. W tym celu najlepiej skorzystać z agroturystyki. Wiele gospodarstw agroturystycznych poza pokazaniem odwiedzającym licznych uroków wsi, oferuje także specjalne atrakcje dla najmłodszych. Zwykle są to różnego rodzaju rodzinne warsztaty, na przykład garncarstwa. Urlop w gospodarstwie agroturystycznym to także piękne, sielskie widoki. Aby zagwarantować dzieciom więcej atrakcji, można wybrać miejscowość, w której jest jezioro z kąpieliskiem. Poszukując odpowiedniej miejscowości, zapewniającej wypoczynek nad jeziorem, warto zastanowić się również nad uroczymi mazurskimi miasteczkami. Co roku takie miasta, jak Mikołajki, Giżycko czy Ostróda przyjmują licznych turystów, w tym rodziny z dziećmi. Ponadto, kąpiele w jeziorze są bezpieczniejsze niż w morzu, a woda dużo cieplejsza. Mazury to też okazja, by popływać statkiem i podziwiać piękne widoki oraz rzadkie okazy flory i fauny. Natomiast rodzice mogą popróbować swoich sił w popularnych sportach wodnych. W okresie letnim mazurskie miasteczka organizują liczne festiwale, imprezy i zabawy. Miłośnicy zwiedzania zabytków również znajdą tu szereg atrakcji dla siebie. Tanie noclegi Mikołajki znajdziesz również na naszej stronie.

Wakacje z dziećmi – jak wykorzystać bon turystyczny?

wakacje z dziećmi

W związku z trudną sytuacją pandemiczną, rodziny korzystające z programu Rodzina 500+, mogą skorzystać również z bonu turystycznego. To świadczenie, mające na celu wspieranie rodzin z dziećmi, jak i polskiej turystyki, wynosi 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz 1000 zł na każde dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności. Termin, do którego można wykorzystać bon turystyczny to 31 marca 2022 r. Wystarczy aktywować bon, aby dopłacić nim za zakwaterowanie czy inne atrakcje podczas wakacyjnego wyjazdu. To świadczenie ułatwia zorganizowanie wakacji wielu rodzinom z dziećmi i wywołuje ożywienie w turystyce na terenie kraju. Bon turystyczny wykorzystać można zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, na przykład podczas ferii. Dużym zainteresowaniem zimą cieszą się wyjazdy z najmłodszymi na narty. Wielu dorosłych i dzieci lubi tę formę aktywnego wypoczynku i chętnie wprawia się w jeżdżeniu po stokach.

Niezależnie od indywidualnych preferencji rodziców i ich pociech, w Polsce znaleźć można wiele interesujących miejsc na spędzenie urlopu, a rodzinne wyjazdy organizowane są równie chętnie w porze letniej, jak i zimowej. Turyści z dziećmi chętnie odwiedzają morze, góry, Mazury oraz wiele innych regionów na terenie kraju.