Pomysły na walentynkowe wyjazdy

14 lutego – to ważna data zarówno dla zakochanych, jak i dla tych, którzy poszukują miłości, gdyż tego dnia mogą skorzystać z wielu okazji, żeby ją wreszcie znaleźć! Niektóre pary lubią spędzać ten dzień w domowym zaciszu, inne wyjść do miasta, do ulubionej knajpki, do parku, w którym się poznali, do kina lub do teatru. Niektóre zaś wybierają atrakcje umożliwiające oderwanie się od codzienności, jak zaplanowany lub zupełnie spontaniczny wyjazd. Nie musi być on długi, czasami wystarczy dzień lub dwa w innym otoczeniu, by odpocząć od problemów dnia codziennego, odprężyć się, zrelaksować i cieszyć po prostu bliskością swojej drugi połówki.  

Kiedy w 2023 roku przypada Dzień Świętego Walentego? Jest to wtorek, tak więc wystarczy wziąć dwa dni urlopu, by połączyć weekend z Walentynkami i wybrać się na czterodniowy wyjazd. W góry? Nad morze? Na city break? A może do gospodarstwa agroturystycznego, w którym panują cisza i spokój? Pomysłów jest naprawdę wiele!

Romantyczny pobyt na polskim wybrzeżu

Choć morze przyciąga zdecydowanie więcej turystów w sezonie letnim, nie znaczy to, że zimą taki wyjazd lepiej odłożyć na później. Wręcz przeciwnie! Ten, kto lubi morski klimat, a jednocześnie woli unikać tłumów turystów, bez wahania wybierze tę destynację w mniej popularnym turystycznie okresie. Poza tym ceny noclegów zwykle są wtedy o wiele korzystniejsze oraz dostępność miejsc noclegowych jest większa. 

Zapewne w lutym w nadmorskich kurortach nie ma tak dużo atrakcji, jak w sezonie letnim, lecz nie brak miejsc, w których można się posilić, obiektów muzealnych do odwiedzenia, a przede wszystkim pięknych krajobrazów często wzburzonego o tej porze roku morza. Co więcej, zakochani, szczególnie w mniej znanych turystycznych miejscowościach, poczują nastrój intymności oraz odpoczną od wielkomiejskiego zgiełku. 

Góry – raj dla zakochanych i nie tylko

Widok ośnieżonych szczytów zapiera dech w piersi, choć nie każdy jest zwolennikiem zdobywania ich zimą. Nie musi to być mimo wszystko głównym celem wyjazdu. W górskich miejscowościach istnieje mnóstwo różnego rodzaju tras, odpowiednich dla fanów zimowych sportów, jak jazda na nartach, lub też spacerowania po ośnieżonych dolinach. W górskich kurortach działa też sporo restauracji z lokalnymi przysmakami. To idealna okazja, by po zabawie na stoku czy wędrówce posilić się, poznając jednocześnie nowe smaki. 

A gdzie zatrzymać się na nocleg? Może to być kwatera u prywatnych gospodarzy, hostel lub hotel z całym szeregiem udogodnień – basenem, spa, sauną. Bez wątpienia zimowy klimat w górach najlepiej poczuć można, nocując w schronisku. To również możliwość integrowania się z innymi turystami, którzy się w nim zatrzymali. Z tego względu tę opcję chętnie wybierają single lub wszyscy, którzy poszukują nowych znajomości. 

City break – zwiedzanie w pigułce

Szeroki wybór restauracji wyspecjalizowanych w kuchniach z różnych zakątków świata, przytulne kawiarenki, niesamowita atmosfera głównego rynku – czy brzmi kusząca? Tak lubi spędzać czas wiele par i grup znajomych. Aby mieć dostęp do tego rodzaju rozrywek, warto wybrać się na tzw. city break, czyli zwiedzanie miasta w pigułce podczas stosunkowo krótkiego pobytu. Zamość, Rzeszów, Kraków, Warszawa, Wrocław, a może Poznań, Szczecin lub Trójmiasto? Święto zakochanych to doskonała okazja, by zorganizować wyjazd połączony z ulubionymi atrakcjami na miejscu! Dla osób poszukujących więcej przygód ciekawą propozycją będzie natomiast zarezerwowanie każdego z noclegów w innym mieście.

Chwila dla siebie w gospodarstwie agroturystycznym

Fani bliskiego kontaktu z naturą potrafią cieszyć się pięknem przyrody niezależnie od pory roku. Niewątpliwie również zima może być zachwycająca, szczególnie kiedy szadź pokryje gałęzie, a szron ozdobi szyby niezwykłymi malunkami. Widok zamarzniętych jezior, stawów i sadzawek czy pokrytych śniegiem pól i lasów też może okazać się bardzo romantyczny. Kto nie chciałby spędzić Walentynek w takim otoczeniu?

To wszystko znaleźć można, wybierając się do gospodarstwa agroturystycznego. W Polsce jest ich naprawdę sporo. Wiele z nich przyjmuje gości również zimą. Możliwość spacerowania, posiedzenia przy kominku, a przede wszystkim okazja, by zakochani zyskali chwilę tylko dla siebie – to największe korzyści tego typu wyjazdów.  Brzmi nieźle? A więc pora zacząć przygotowania!

Gdzie szukać noclegów na walentynkowe wyjazdy?

Oczywiście ważną kwestię stanowi zakwaterowanie. Jak wiadomo, opcji jest wiele, tylko gdzie ich szukać? W tym celu najlepiej skorzystać z portali internetowych, jak na przykład e-nocleg.pl. Wyszukać możesz na nim ogłoszenia noclegów o różnym standardzie, różnym zakresie udogodnień, również u prywatnych gospodarzy. Co więcej, masz możliwość skontaktowania się od razu z właścicielem obiektu, bez pośredników. 

Nie masz pomysłu na kreatywne spędzenie Walentynek? Już dziś zaplanuj wyjazd i przygotuj niespodziankę dla swojej drugiej połówki lub wyruszaj sam w poszukiwaniu niezwykłych przygód, a może i miłości!