Polecane kierunki turystyczne na lato 2023 w Polsce

Polecane kierunki turystyczne na lato 2023 w Polsce

Chociaż do sezonu letniego pozostało jeszcze kilka miesięcy, to niektórzy wolą zaplanować sobie urlop zawczasu. Dzięki temu nie muszą martwić się już, że potem nie znajdą satysfakcjonujących noclegów, a poza tym obiekty zakwaterowania często proponują atrakcyjne zniżki gościom, którzy rezerwują pokoje z wyprzedzeniem. Istnieje więc wiele powodów, by zacząć planować letnie wakacje dużo wcześniej. A gdzie najlepiej wybrać się w sezonie 2023 w obrębie kraju? Spokojny wypoczynek na wybrzeżu, wspinaczka górska, a może żeglowanie, relaksowanie się w gospodarstwie agroturystycznym, zwiedzanie atrakcyjnych turystycznie miast, muzeów i zamków? Pomysłów jest naprawdę wiele! W związku z tym niezależnie od swoich indywidualnych preferencji zaplanować można taki urlop, o jakim się marzy. Pomyśl o tym już dziś i spraw, by nadchodzący sezon był szczególnie udany!

Jeśli nad morze lub w góry, to gdzie?

Wiele osób, kiedy słyszy hasło „morze”, myśli o popularnych polskich kurortach, jak Mielno, Kołobrzeg czy Międzyzdroje, zaś z górami kojarzy im się głównie Zakopane i niezwykły, specyficzny klimat tego miasta. Niestety minusem może być to, że odwiedzając wyżej wymienione miejscowości w sezonie, spotka się tłumy turystów. Brak wolnych miejsc na plaży, kolejki na górskich szlakach – to niekoniecznie zachęca. Najsłynniejsze kurorty odwiedzić więc warto poza sezonem, a podczas jego trwania wybrać mniej popularną wśród turystów lokalizację. Jeśli kochasz morze, postaw na Piaski, Poddąbie czy Kadyny. Jeśli natomiast pociągają Cię górskie wycieczki, zaplanuj urlop w dziewiczych Bieszczadach, zwiedź Sudety czy góry Sowie. Ilość dostępnych atrakcji nie pozostawi czasu na nudę, zaś pozwoli odkryć być może niepoznane dotąd jeszcze zakątki kraju, podziwiać piękne widoki i uniknąć tłumów turystów – a co za tym idzie, wyciszyć się oraz zregenerować siły przed wyzwaniami czekającymi po urlopie.

Piękno Podlasia 

Nie masz ochoty spędzać wakacji znowu w tym samym miejscu? Zastanawiasz się nad wyborem polecanego, lecz nieoczywistego kierunku? Spędź urlop na Podlasiu! A co można tam zwiedzić? Jeśli chodzi o najciekawsze pod względem turystycznym miasta, przed szereg wysuwa się bez wątpienia Białystok. Na pewno warto podczas wizyty w tej lokalizacji zobaczyć zespół pałacowo-parkowy Branickich, nazywany często polskim wersalem, rynek z uroczymi knajpkami oraz ratusz, planty miejskie i liczne obiekty sakralne, zarówno obrządku rzymskokatolickiego, jak i prawosławne cerkwie. 

Z Białegostoku można zrobić sobie wycieczkę i zwiedzić Białowieżę, która przyciąga znajdującą się w niej puszczą i żyjącymi tam żubrami. To idealna propozycja dla wszystkich fanów natury.

Na uwagę zasługuje również Augustów, często porównywany do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Na miejscu jest plaża, liczne trasy spacerowe, ścieżki rowerowe, urocze restauracyjki i kawiarnie czy dostępne rejsy stanowiące okazję do podziwiania przepięknych krajobrazów oraz okazów ptaków. A może masz ochotę zrobić sobie zdjęcie ze słynną „Beatą z Albatrosa”? Istnieje tu jej pomnik!

Wypoczynek na łonie natury

Często, kiedy nadmiar obowiązków domowych lub służbowych przytłacza, pojawia się pragnienie, by rzucić wszystko i zaszyć się gdzieś, gdzie jedynymi odgłosami będzie szum delikatnego wiatru albo śpiew ptaków – szczególnie gdy dodatkowo dopisuje pogoda. To idealna okazja, by zrealizować swoje marzenie o błogim odpoczynku na łonie natury i zarezerwować pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. W tego typu miejsce najlepiej zabrać rowery lub ulubione gry. Jeżeli natomiast masz w planach wyjazd z dziećmi, wybierz ofertę, która uwzględnia atrakcje dla najmłodszych, na przykład w postaci warsztatów z lepienia z gliny czy rozwijających inne umiejętności. Co więcej, gospodarstw agroturystycznych jest w Polsce tak wiele, że zaplanowana podróż nie musi być daleka. Bez problemu znaleźć możesz urokliwy obiekt w swoim województwie. Do najpopularniejszych gospodarstw agroturystycznych należą natomiast: Chata Miłkowska w Wielkopolsce, ośrodek Ciche Wody na Mazurach czy Agrohippika w pobliżu Sudetów.

Wydarzenia kulturalne i sportowe

Lubisz, kiedy podczas wakacji coś się dzieje? Kibicowanie, sportowe emocje, a może programy artystyczne wzbudzają w Tobie najwięcej emocji? Zaplanuj urlop tak, by móc z nich skorzystać! Gdy tylko ustalisz już, w jakim terminie zamierzasz zrealizować wakacyjny wyjazd, wybierz lokalizację, w której odbywają się akurat festiwale, koncerty czy zawody sportowe. W tym celu skorzystać możesz z internetu, odwiedzając strony przedstawiające ofertę sezonowych atrakcji turystycznych interesujących Cię miast. Jesteś miłośnikiem muzyki? Wybierz destynację, która specjalizuje się w organizowaniu letnich koncertów. A jeśli wolisz sport, sprawdź, gdzie zaplanowane są zawody, na przykład żeglarskie, kajakarskie, wyścigi kolarzy, biegi czy też inne.

Różnorodność dostępnych atrakcji sprawia, że każdy może zaplanować zbliżające się wakacje tak, by były pełne pozytywnych przygód!