Morze Bałtyckie - gdzie jechać?

Planując wakacyjny wypoczynek, wiele osób decyduje się na wyjazd nad morze. Urokliwa plaża, zachody słońca, możliwość spacerowania nadmorskimi promenadami stwarzają niepowtarzalny, romantyczny klimat, a jednocześnie zapewniają mnóstwo atrakcji. Pobyt nad morzem to dobra opcja na spędzenie urlopu ze znajomymi, z rodziną czy we dwoje. Do wyboru jest wiele miejscowości,  gwarantujących dużą ilość dostępnych rozrywek, jak i spokojnych, mniej znanych i niezupełnie odkrytych przez turystów. Zależnie od swoich indywidualnych upodobań można spędzić urlop w popularnym kurorcie lub w nieznanej nadbałtyckiej wiosce. Ciekawe oferty Morze Bałtyckie noclegi możesz znaleźć na naszej stronie internetowej. Dodatkowo, kontaktując się bezpośrednio z właścicielem masz możliwość negocjacji ceny. Morze Bałtyckie jednakże przyciąga odwiedzających nie tylko w sezonie letnim. Wiele osób preferuje podziwiać morski krajobraz jesienią czy zimą, gdy woda częściowo zamarza lub podczas gwałtownych sztormów.

morze bałtyckie - gdzie warto jechać

Morze Bałtyckie – gdzie z dala od tłumów?

Jeżeli chce się spędzić spokojny, letni wypoczynek nad morzem, bez tłumu turystów zajmujących plażę oraz inne dostępne atrakcje, warto wybrać mniej popularną miejscowość. Do takich zalicza się Chałupy. To niewielka nadmorska osada w województwie zachodniopomorskim, położona w okolicy Jastarni i Helu. Można tu skorzystać z wypoczynku na rozległej plaży, a także zwiedzić port lub udać się do pobliskich miejscowości w celu znalezienia większej ilości rozrywek. Unikający tłumów turyści chętnie wybierają na wakacyjną destynację Piaski (z oficjalną nazwą Karczma Nowa) wchodzące w skład Krynicy Morskiej. To raj dla miłośników spacerowania plażą, którą dotrzeć da się aż pod sam Obwód Kaliningradzki. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających, którzy szukają ciszy i spokoju, cieszy się mała wioska położona pomiędzy Ustką a Rowami – Poddąbie. Tu jednakże, aby dojść do plaży, konieczne jest pokonanie odcinka lasu i zejście schodami z klifu. Taka wyprawa mimo wszystko zapewnia wiele atrakcji, a zwłaszcza pozwala napawać się pięknymi, malowniczymi widokami.

Morze Bałtyckie – gdzie najcieplej?

morze bałtyckie - gdzie z dala od tłumów

Morze Bałtyckie słynie z tego, że jest zimne. W sezonie pozwala co prawda, aby odbywać w nim kąpiele, lecz często niespodziewanie przychodzą zimne prądy. Jak zabezpieczyć się przed taką sytuacją i gdzie najlepiej zaplanować wyjazd nad morze, jeśli jest się miłośnikiem pływania w morskich falach? Otóż kilka nadmorskich miejsc wyróżnia się tym, że w ich pobliżu woda w morzu dochodzi do nieco wyższych temperatur niż w pozostałych miastach. Do najcieplejszych miejscowości nad morzem pod względem temperatury wody zalicza się Międzyzdroje, Ustkę i Gdańsk. To popularne kurorty, które dodatkowo dostarczają turystom wiele atrakcji. W Międzyzdrojach podziwiać można majestatyczne klify, a także zwiedzić zagrodę żubrów. W Ustce natomiast można przejść się charakterystyczną kładką portową czy skorzystać z sąsiedztwa Słowińskiego Parku Narodowego. Gdańsk za to jest prawdziwą gratką dla miłośników historii oraz kultury. Oferuje wiele zabytków i wspaniałe koncerty organowe w Oliwie.

Morze Bałtyckie – gdzie warto jechać nad polskie morze?

Nad Morzem Bałtyckim wiele kurortów, jak i małych, spokojnych miejscowości kusi swoimi zaletami. Co wybrać? Przed zaplanowaniem wyjazdu najlepiej zastanowić się nad własnymi preferencjami. Niektórzy udają się na wakacje, aby cieszyć się plażą, słońcem i morską kąpielą, inni zaś poszukują aktywnych form spędzania wolnego czasu. Jeszcze inni wybierają kurorty, w których licznie odbywają się imprezy muzyczne czy dyskoteki. W przypadku osób lubiących dostęp do rozrywek często wybieraną wakacyjną destynacją jest Mielno. To miasto w sezonie letnim nigdy nie zasypia i oferuje wiele miejsc, gdzie można zaszaleć na parkiecie. W celu bliższego zapoznania się z historią, warto udać się do Trójmiasta. Gdańsk, Gdynia i Sopot obfitują w zabytki, pamiątkowe pomniki i muzea. Wśród turystów często polecaną nadmorską destynacją jest Świnoujście, które zachwyca szerokimi plażami i promenadą z sezonowymi atrakcjami oraz klimatycznymi restauracjami. Dużą atrakcją w Świnoujściu jest także możliwość przeprawienia się promem turystycznym do drugiej części miasta.

Morze Bałtyckie – co robić nad morzem, kiedy pada?

Spora ilość turystów woli zaplanować wakacyjny wyjazd z wyprzedzeniem. Często jest to związane z wykonywaną pracą i koniecznym wcześniejszym zarezerwowaniem terminu urlopu. W tego powodu trudno przewidzieć, jaką trafi się nad morzem pogodę. Czy widząc, że aura niespodziewanie się pogarsza i nadchodzą deszcze warto rezygnować z wakacyjnych planów? Niekoniecznie. Chociaż pobyt nad morzem wielu kojarzy się z plażowaniem i morskimi kąpielami, nadbałtyckie miejscowości zapewniają też mnóstwo innych atrakcji. Kiedy pada deszcz, można udać się na zwiedzanie muzeów, których nie brak w nadmorskich kurortach. Wśród nich popularne są oceanaria czy muzea związane z przyrodą. Niezachęcająca do plażowania pogoda to również okazja, aby poznać lokalną sieć gastronomii, skosztować świeżych ryb w smażalniach czy innych przysmaków. Różnorodność form spędzania czasu nad morzem wyklucza nudę, nieważne czy świeci słońce, czy pada deszcz.