Jak wybrać zakwaterowanie podczas wyjazdu z małymi dziećmi?

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, życie każdego rodzica zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. I mowa nie tylko o życiu codziennym, ale także o urlopie. Przy czym trzeba podkreślić, że nie jest to zmiana na gorsze, po prostu zmieniają się priorytety i co innego staje się dla nas ważne. Ma to odzwierciedlenie między innymi podczas szukania zakwaterowania na czas urlopu, bo zamiast pensjonatów w bliskiej odległości od lokali i dyskotek preferujemy ciche okolice, z udogodnieniami i atrakcjami dla najmłodszych gości. Czym warto się kierować i co powinno znajdować się w miejscu, w którym postanowimy się zatrzymać z maluchem? 

podróże z dziećmi

Wymagania, jakie powinien spełniać ośrodek, do którego wybieramy się z dzieckiem, w dużej mierze zależy od tego, w jakim wieku jest maluch. Im będzie mniejszy, tym bardziej starannie powinniśmy wybierać hotel, pensjonat czy prywatną kwaterę, bo w grę wchodzi zarówno bezpieczeństwo, jak i wygoda – za sprawą konkretnych udogodnień, dzięki którym rodzice będą mogli wypocząć, a dziecko będzie szczęśliwe i w doskonałym humorze. 

Idealna lokalizacja, czyli jaka? 

Jak już wspomniano we wstępie, podczas pobytu na urlopie czy weekendowym wyjeździe z dziećmi, większość rodziców szuka cichej, spokojnej okolicy –   dala od centrum. Jest to jak najbardziej uzasadnione, bo mając pokój w samym centrum, które w nocy tętni życiem, ciężko będzie o zapewnienie maluchowi cichy, która się niezbędna do komfortowego, nieprzerwanego snu. Przed dokonaniem rezerwacji powinniśmy też zorientować się, jak daleko jest do atrakcji, z których będziemy chcieli korzystać za dnia. Każdy rodzic dwulatka lub trzylatka przyzna, że pokonanie spacerem dwóch kilometrów, aby dotrzeć na przykład do morza czy jeziora będzie po prostu męczące. A przecież relaks i wypoczynek są tym, czego oczekujemy od rodzinnego wyjazdu poza miejsce zamieszkania. 

Ogrodzony plac zabaw

Chcąc mieć chwilę dla siebie, żeby usiąść na ławce i poczytać książkę czy najzwyczajniej w świecie móc wystawić twarz do słońca i zaznać odrobiny spokoju, musimy zapewnić dzieciom atrakcje. A jedną z najlepszych form spędzania czasu na świeżym powietrzu jest zabawa na placu zabaw. Hotele, pensjonaty oraz kwatery, które są przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, zadbały o to, żeby na ich terenie znajdowały się zjeżdżalnie, trampoliny, ścianki wspinaczkowe czy piaskownice, których maluchy nie będą chciały opuszczać przez długie godziny, przy okazji integrując się i bawiąc z innymi dziećmi. Bardzo ważne jest to, żeby takie place zabaw były ogrodzone, co uniemożliwi dziecku samodzielne oddalenie się i tym samym zapewni bezpieczeństwo. A co ze starszymi dziećmi? Jeśli wybieramy się na wyjazd z nastolatkami, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i mają niespożyte pokłady energii, wtedy szukajmy zakwaterowania, gdzie do dyspozycji będzie boisko do kosza, siatkówki czy piłki nożnej. W wielu miejscach można spotkać się też z salami zabaw, które świetnie sprawdzają się, gdy za oknem pada deszcz i jest zimno. W takich salach zazwyczaj znajdują się stoliki z kartkami i kredkami do rysowania, książeczki, samochodziki, lalki, a dla starszych dzieci piłkarzyki i cymbergaj. 

Udogodnienia z myślą o najmłodszych 

Miejsca do zabaw dla dzieci to jedno, ale kiedy wyjeżdżamy z maluszkiem, który ma dopiero kilka miesięcy, to priorytetem podczas szukania noclegu będą udogodnienia, takie jak wanienka do kąpieli, łóżeczko i krzesełko do karmienia. Wybierając zakwaterowanie z wyżywieniem, warto spytać, czy jest specjalne menu dla dzieci. Z uwagi na to, że maluszki szybko się brudzą, muszą być często przebierane i obmywane, polecamy wybierać tylko pokoje z łazienką na wyłączność. Na jakie inne udogodnienia warto zwrócić uwagę? Z pewnością w pokoju mile widziany będzie czajnik elektryczny, za pomocą którego szybko zrobimy maluchowi ciepłą herbatkę. Przy dłuższym pobycie warto też spytać, czy istnieje możliwość skorzystania z pralki. 

Zniżki i animacje 

W czasach ogromnych podwyżek i wciąż rosnącej inflacji wielu z nas dokłada wszelkich starań, żeby jak najwięcej zaoszczędzić. Stąd też planując rodzinny wyjazd, powinniśmy szukać noclegu w miejscu, gdzie przewidziane zostały zniżki dla rodzin z małymi dziećmi. Czasami zdarza się tak, że maluszki do dwóch, a nawet do czterech lat mają pobyt darmowy, natomiast za nieco starsze dzieci należy zapłacić pięćdziesiąt procent kwoty, która przewidziana jest za zakwaterowanie osoby dorosłej. Ale trzeba podkreślić, że nie jest to standard. Dlatego poświęćmy odrobinę czasu, aby znaleźć ofertę naprawdę korzystną i przyjazną dla rodzin z dziećmi. Wiele ciekawych propozycji zakwaterowania, które posiadają udogodnienia pod kątem maluszków, znajdziemy na stronie e-nocleg.pl. Bez względu na to, czy chcemy wyjechać nad morze, w góry, czy może w centralną Polskę, to na stronie wyświetlą nam się liczne oferty na rezerwację pokoju, w którym pobyt z dzieckiem będzie prawdziwym luksusem. A skoro o luksusie mowa, to bywają też ośrodki, gdzie organizowane są animacje dla dzieci lub gdzie można oddać dziecko na kilka godzin pod opiekę wykwalifikowanej niani (za dodatkową opłatą). 

nocleg z dziećmi

Wyjazd z maluchami to prawdziwa logistyka. Ale żeby pobyt poza domem należał do udanych, to przede wszystkim dokonajmy rezerwacji noclegu w miejscu, gdzie będą uzgodnienia dla dzieci w wieku, w jakim jest nasza pociecha. A zatem dla niemowląt podstawą jest wanienka, łóżeczko i krzesełko do karmienia, natomiast dla starszaków plac i sala zabaw.