Ferie zimowe - gdzie jechać?

Ferie zimowe to czas odpoczynku dla dzieci, lecz również dla dorosłych, którzy często planują w tym czasie urlopy. Podczas zimowych wyjazdów również skorzystać można z wielu atrakcji w Polsce. Niektórzy lubią obserwować morze zimą, inni obierają jako wyjazdową destynację inne kierunki. Niezaprzeczalnie dużą popularnością wśród miejsc, do których zimą licznie przyjeżdżają turyści, są ośrodki narciarskie. Ten sport zdobywa rzesze zwolenników i często jest chętnie uprawiany przez całe rodziny, a zimowe szaleństwa na stokach są nie tylko formą rekreacji, lecz i doskonałą zabawą. Taki sposób spędzania wolnego czasu pomoże się zrelaksować i zregenerować siły przed kolejnymi miesiącami pracy czy szkoły. Wiele rodzin zadaje sobie pytanie: Gdzie najlepiej udać się na narty? Istnieje sporo ośrodków narciarskich corocznie przyjmujących fanów tego zimowego sportu. Noclegi na ferie znajdziesz na naszej stronie internetowej - szybko, komfortowo i bezpośrednio od właścicieli. 

ferie zimowe gdzie jechać

Ferie zimowe 2022 – gdzie pojechać na narty?

Ferie zimowe przypadają w tym roku w okresie, w którym ważny jest jeszcze bon turystyczny. Wiele rodzin zamierza z tego skorzystać i zaplanować urlop. Wśród nich są także fani narciarstwa. Aby wyjazd był udany, bardzo ważna jest jego organizacja. Planując spędzić zimowy urlop na nartach, warto więc wybrać odpowiedni ośrodek. Do najpopularniejszych narciarskich ośrodków zalicza się Kotelnicę Białczańską na Podhalu ze względu na jej odpowiednie ukształtowanie terenu. Sprzyja ono uprawianiu narciarstwa, a dodatkowo miejsce wyróżnia się dobrą infrastrukturą. Kolejnym ośrodkiem, który cieszy się popularnością fanów narciarstwa, jest Szczyrk z szerokim wyborem tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, a więc odpowiednich zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych w tym sporcie zimowym. Atutem jest też położenie miasta, stosunkowo niedaleko od centrum Polski.

Ferie zimowe – najciekawsze narciarskie trasy biegowe

W Polsce chętnie uprawia się nie tylko tradycyjne narciarstwo. Coraz więcej zwolenników zdobywają tzw. biegi narciarskie. To coś zupełnie innego niż zjazdy na nartach. Często tę formę narciarstwa nazywa się też „pieszymi wycieczkami na nartach”. Zwykle trasy biegowe to rozległe tereny, wokół których rozciągają się zapierające dech w piersi krajobrazy. Poszukując miejsc, w których uprawiać można biegi narciarskie, warto wybrać się do Jakuszyc na Dolnym Śląsku. Znajdują się tu trasy odpowiednio przystosowane dla osób, które chcą dopiero spróbować narciarstwa biegowego, jak i dla osób od dawna wprawiających się w tym sporcie. Wszystkie trasy są świetnie utrzymane i nie brak tu też tych bardzo łagodnych. Jednakże narciarstwo biegowe to nie tylko góry. Aby spróbować tego sportu, udać można się również na Mazury czy w region Podlasia, na przykład do Białegostoku.

Ferie zimowe – ciekawe miejsce na urlop

Wiele osób rezygnuje ze urlopu zimą z powodu niesprzyjającej niektórym atrakcjom aury. Czasami miłośnicy letniego plażowania i upałów nie zdają sobie sprawy, że wyjazdy zimą również dostarczyć im mogą niezapomnianej rozrywki. Co więcej, ze względu na swoją niesamowitą atmosferę, niektóre miasta są bardzo ochoczo odwiedzane w porze zimowej. Do takich należą m.in. Zakopane z swoimi góralskimi tradycjami, a także miasta posiadające liczne zabytki, jak Warszawa, Wrocław czy Kraków. Ilość dostępnych do zwiedzania obiektów nie pozwoli na nudę, niezależnie od warunków atmosferycznych. W mieście zobaczyć można interesujące muzea, charakterystyczną architekturę oraz dobrze zjeść w jednej z klimatycznych restauracyjek. Przed zaplanowaniem wyjazdu warto zapoznać się z oferowanymi atrakcjami i wybrać te odpowiednie dla siebie oraz swojej rodziny.

Ferie zimowe – poza głównym szlakiem

Planując zimowe wyjazdy, rodziny zastanawiają się nad odpowiednią destynacją, która zagwarantuje im dostęp do różnych rozrywek. Nie każdy chce cały dzień spędzić na stoku i uprawianiu sportów. Niektórzy traktują to tylko jako dodatek do innych atrakcji. Co robić podczas zimowego wyjazdu poza jeżdżeniem na nartach? Aby połączyć ze sobą więcej atrakcji, warto zaplanować wyjazd w miejsce, które oferuje zarówno stoki narciarskie, jak i inne rozrywki. Duże miasta, na przykład Zakopane, Szklarska Poręba czy Karpacz, poza możliwością uprawiania zimowych sportów, zapewniają też szeroki wybór miejsc do spacerowania, muzeów oraz bogatą sieć gastronomiczną. Po sportowym wysiłku można udać się do restauracji i skosztować lokalnych smakołyków.

ferie zimowe 2022

Ferie zimowe – gdzie na sanki?

Góry zimą to nie tylko narciarstwo. Pośród zimowych sportowych atrakcji wyróżnia się także saneczkarstwo. Często tę formę spędzania urlopu wybierają rodziny z dziećmi. Zjeżdżanie na sankach jest prostsze, a więc bezpieczniejsze od jazdy na nartach, mogą to więc robić również maluchy. Gdzie najlepiej wybrać się w Polsce na narty? W tym celu także rekomendowany jest Szczyrk, lecz fani saneczkarstwa odwiedzają licznie Ustronie czy Bielsko-Białą. Zainteresowaniem cieszy się Zimowy Plac Zabaw w Wiśle, gwarantujący mnóstwo wspaniałych atrakcji dla dzieci, w tym możliwość jazdy na sankach.