Czy wyjazd na święta wielkanocne to dobry pomysł?

Jak wiadomo, Wielkanoc to święta ruchome. W 2023 roku przypadają na początek kwietnia, a konkretnie 9-go i 10-go. Wtedy trwa już kalendarzowa wiosna i również pogoda za oknem robi się coraz przyjemniejsza. O ile na święta zimowe wiele osób z utęsknieniem wyczekuje śniegu, to na Wielkanoc większość spragniona jest słońca. Udowodniono, że gdy świeci ono intensywniej, mamy więcej energii do działania i do spędzania czasu w sposób aktywny. Taka aura sprzyja również różnego rodzaju wycieczkom. A czy wyjazd na święta wielkanocne to dobry pomysł? Gdzie najlepiej udać się na taki wypoczynek oraz jak znaleźć odpowiednie zakwaterowanie?

Wybór kierunku to tak naprawdę rzecz gustu. Niektórzy lepiej odpoczywają, spacerując wybrzeżem morza, inni wraz z początkiem wiosny chcą wyruszyć w góry, a jeszcze inni pragną szukać pierwszych oznak wiosny na Mazurach czy w gospodarstwach agroturystycznych w różnych zakątkach kraju. Istnieje jednak kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę, planując wyjazd na święta wielkanocne. 

Kiedy i jak szukać zakwaterowania na święta?

Chociaż kwiecień to jeszcze nie sezon turystyczny, ruch w okolicach Wielkanocy może się zwiększyć. Z tego względu warto rozpocząć przygotowania do wyjazdu z wyprzedzeniem. Dzięki temu wybór obiektów zakwaterowania będzie większy, ceny korzystniejsze, a Ty będziesz czuć się spokojnie, że noclegi są już zarezerwowane. Nie zwlekaj więc i jeśli w tym roku chcesz spędzić święta wielkanocne w sposób nieszablonowy, zaplanuj pobyt w wybranej przez siebie lokalizacji – z drugą połówką, z rodziną czy w gronie znajomych, z którymi pragniesz dzielić ten wyjątkowy czas.

A jak szukać odpowiedniego zakwaterowania? Najlepiej skorzystaj z dostępnych w internecie portali i serwisów noclegowych, które umożliwiają wyszukanie dostosowanego do własnych potrzeb obiektu w konkretnej lokalizacji bezpośrednio od właścicieli, jak na przykład e-nocleg.pl. To witryna, która umożliwia znalezienie noclegów w całej Polsce. Wystarczy podać nazwę miejscowości, termin pobytu oraz zaznaczyć wszelkie wymagane udogodnienia, aby otrzymać długą listę wyników. Co więcej, portal umożliwia rezerwację zakwaterowania bez pośredników, a to z kolei przekłada się na atrakcyjną cenę. 

O czym pamiętać przy rezerwacji noclegów wielkanocnych?

Warto wziąć pod uwagę, że święta wielkanocne to czas, kiedy większość atrakcji turystycznych może być zamknięta. To samo dotyczy też dużej liczby sklepów. Przed wyborem odpowiedniej destynacji sprecyzuj więc swoje oczekiwania, a kiedy już obierzesz odpowiedni dla siebie i swoich towarzyszy podróży kierunek oraz lokalizację, dowiedz się, czy jest tam wystarczająco dużo atrakcji, interesujących do zwiedzenia obiektów oraz restauracji, z których będziesz mógł skorzystać również w dni świąteczne. 

Z tego też względu opłaca się wybrać zakwaterowanie z wyżywieniem. To zagwarantuje Ci wygodę, szczególnie że świętowanie powinno być czasem odpoczynku, a nie martwienia się o zrobienie zakupów i przygotowanie posiłku czy też o poszukiwanie czynnej w święta knajpy. Do wyboru są zarówno obiekty serwujące trzy posiłki dziennie o stałych porach, jak i te, w których działa prywatna restauracja, gdzie możesz przyjść i posilić się, kiedy tylko chcesz. 

Dlaczego warto zorganizować wyjazd na święta wielkanocne?

Z czym kojarzą się święta wielkanocne? Oczywiście z wypoczynkiem, siedzeniem przy stole przy tradycyjnych potrawach, takich jak jajka, żurek czy sałatka warzywna, a także spacerem i cieszeniem się pierwszymi oznakami wiosny. Zanim jednak to wszystko nastąpi, konieczne są przygotowania. Dom niestety sam się nie posprząta, a potrawy nie pojawią się w sposób magiczny na wielkanocnym stole. Zwykle porządki oraz przygotowywanie w kuchni wykwintnych dań sprawia, że zamiast czuć się w święta wypoczętym, jesteś zmęczony. A gdyby tak ograniczyć przygotowania do minimum i spędzić ten czas na wyjeździe?

To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą czegoś więcej niż siedzenie przy stole, na którego przygotowanie poświęciło się kilka poprzednich dni. Na wyjeździe można poczuć się jak gość, który nie tylko jest odpowiednio obsłużony, lecz dodatkowo ma możliwość zmiany otoczenia, oderwania się od codzienności, podziwiania pięknych widoków oraz zabytków.

Nie chcesz rozstawać się na czas świąt z rodziną? Zaplanuj więc wyjazd w gronie najbliższych!

Dłuższy lub krótszy pobyt na święta?

W rzeczywistości do dyspozycji mamy jedynie dwa świąteczne dni – niedzielę, która i tak jest zazwyczaj wolna od pracy, oraz poniedziałek. W połączeniu z sobotą to tylko trzy dnia, czyli dla niektórych trochę za mało na dalszy wyjazd. Okres świąt wielkanocnych to jednak idealny czas, by wziąć urlop i zaplanować dłuższy pobyt w wybranej lokalizacji. Umożliwi to skorzystanie z większej ilości atrakcji, wraz z tymi, które otworzą się po świętach, oraz pozwoli w pełni zregenerować siły przed powrotem do codziennych obowiązków. 

Zastanawiasz się, czy wyjazd na Wielkanoc jest dobrym pomysłem? Jeśli tylko chcesz urozmaicić sobie spędzanie świąt i sprawić, że pozostaną niezapomniane, rezerwuj noclegi i pakuj walizki!