Co wziąć pod uwagę podczas szukania noclegów nad morzem z dziećmi?

Długi weekend nad Morzem Bałtyckim? A może tygodniowe lub dwutygodniowe wczasy? Aby ten czas upłynął w przyjemnym nastroju i pozostał miłym wspomnieniem na lata, warto odpowiednio go zaplanować. O czym pamiętać, wybierając się na urlop z dziećmi? Tak naprawdę pod uwagę powinno się wziąć kilka kwestii, zależnie od wieku swoich pociech, ich potrzeb, preferencji i upodobań. 

Na pewno koniecznym do przemyślenia aspektem jest wybór odpowiedniego zakwaterowania. Następnie warto zawczasu zaplanować atrakcje. Dzieci nie powinny nudzić się podczas wakacyjnego wyjazdu, bo wówczas ani oni, ani ich rodzice nie skorzystają w pełni z uroków wypoczynku. Bez wątpienia warto więc zagwarantować im dostosowane do ich wieku i zainteresowań zajęcia. 

Niezależnie od tego, czy to wiosenny, letni, czy też wczesnojesienny wyjazd, warto przygotować się na różną pogodę i mieć w zanadrzu alternatywny dla spędzania czasu na świeżym powietrzu, kiedy zamiast pięknego słońca, rano przywita Was deszcz. 

W poniższym artykule omówimy najważniejsze kwestie podczas szukania noclegów na urlop nad morzem z dziećmi. 

Komfortowe noclegi nad morzem

Istnieje wiele typów zakwaterowania nad morzem różniących się standardem, gwarantowanymi udogodnieniami oraz położeniem. Który z nich będzie odpowiedni na wakacyjny wyjazd z dziećmi? Niezależnie od tego, czy wybierzesz hotel, hostel, czy zamierzasz zatrzymać się w pensjonacie lub kwaterze u prywatnych gospodarzy, jest kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę, rezerwując noclegi na urlop nad morzem z dziećmi.

Przede wszystkim znaczenie ma wygoda. Jeżeli w pokoju mieszkać mają dwie osoby dorosłe i dzieci, musi on być wystarczająco duży. Zbyt mała przestrzeń będzie niekomfortowa, a w dodatku może ograniczać swobodę ruchów i uniemożliwiać wykonywanie niektórych czynności – na przykład gier i zabaw. 

Rezerwując pokój, warto też zapoznać się z listą oferowanych udogodnień. Niektóre obiekty zapewniają możliwość dostawienia dodatkowego łóżka. Inne wypożyczają na przykład specjalne krzesełko dla maluszka. 

Bez wątpienia atrakcyjne dla rodzin z dziećmi są szczególnie obiekty zakwaterowania z prywatnym ogrodem, wyposażone w plac zabaw, boisko czy np. piłkarzyki do gry.

Noclegi w bezpiecznej okolicy

Kiedy zabiera się na wakacje dzieci, priorytetem jest przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Z tego względu przy wyborze noclegów opłaca się sprawdzić, w jakim otoczeniu usytuowany jest obiekt. Najlepiej, by był położony z dala od głównej, ruchliwej drogi czy od ścisłego centrum, w którym może być głośno, co utrudni pociechom spokojny sen. 

Rozważyć można cichy hotel lub domki na uboczu, lecz musi to być bezpieczna okolica. Co więcej, jeśli nie posiada się samochodu, warto wziąć pod uwagę również odległość od plaży. O ile dla dorosłych przejście kilkuset metrów będzie prawdopodobnie przyjemnym spacerem, dla małych dzieci może okazać się problematyczne. 

Dobrym rozwiązaniem jest też zarezerwowanie noclegów w okolicy sklepów. Najmłodsi mają różne potrzeby i zdarza się, że rodzice pilnie muszą coś konkretnego kupić.

Obiekty noclegowe z wyżywieniem i bez

Przed takim dylematem często stają rodzice organizujący wakacyjny wyjazd z dziećmi. Są bowiem plusy i minusy tego rozwiązania. Przede wszystkim zaletą zakwaterowania z wyżywieniem jest wygoda. Nie ma potrzeby opuszczania obiektu, by udać się na śniadanie, obiad czy kolację. To sprawdza się szczególnie, gdy pogoda niezbyt dopisuje lub gdy po wcześniejszych aktywnościach na świeżym powietrzu wszyscy czują się zmęczeni i nie mają już ochoty nigdzie wychodzić. Co więcej, nad morzem w sezonie trudno niekiedy znaleźć wolny stolik w dobrej restauracji lub innym punkcie gastronomicznym.

Minus stanowi natomiast fakt, że wybierając opcję posiłków w obiekcie zakwaterowania, nigdy się nie wie, co będzie serwowane. Często dzieci, które są w tej kwestii szczególnie wybredne, mogą po prostu nie lubić podawanych dań. Również nie wszystkie kuchnie działające w ośrodkach turystycznych są dostosowane do konkretnych potrzeb żywieniowych. Jeśli więc stosuje się specjalną dietę, może być to problemem.

Noclegi nad morzem z dzieckiem - atrakcje

Kiedy noclegi już zarezerwowane, pora zastanowić się, czym wypełnić wakacyjny czas, by był pełen rozrywki zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Bez wątpienia główną atrakcją nad morzem jest plaża, lecz nie wszyscy chcą spędzić na niej cały dzień. Co więc może być alternatywą? Wiele nadmorskich miejscowości posiada interesujące muzea, oceanaria, parki linowe czy tematyczne. Warto też sprawdzić program eventów artystycznych. Dla aktywnych idealną propozycją spędzania wolnego czasu będzie też wyprawa rowerowa i sporty wodne. 

Gdy natomiast pada deszcz, dobrze mieć przy sobie coś, czym można zająć dzieci. Doskonale sprawdzą się gry, niekoniecznie te na telefonie lub tablecie, lecz na przykład planszówki. Jeśli wybierze się zakwaterowanie z basenem, można z niego skorzystać, kiedy pogoda nie sprzyja plażowaniu. 

Zaplanowany w detalach wyjazd z dziećmi, dostosowany do ich potrzeb i preferencji, może okazać się przyjemnym rodzinnym wypoczynkiem, który będzie się miło wspominać przez lata!

Sprawdź ofertę nocelgową nad polskim morzem w bazie e-nocleg.pl