Ciekawe miejsca w Katowicach - co warto zobaczyć w stolicy Śląska?

Serce aglomeracji śląskiej, oferująca wiele atrakcji stolica województwa – miasto Katowice z pewnością warte jest odwiedzenia! Niezależnie czy planujesz jednodniową, weekendową czy dłuższą wycieczkę zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najciekawszych miejscach, które z pewnością przypadną Ci do gustu! A jeśli szukasz dla siebie takiej oferty jaką są noclegi Katowice, koniecznie sprawdź naszą stronę Internetową!

ciekawe miejsca w katowicach

Rynek i Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek

Wycieczkę po Katowicach warto rozpocząć właśnie od Rynku – miejsca z ławeczkami, fontanną, zielenią oraz dobrym punktem wypadowym w różne rejony Katowic i okolic. Obok Rynku znajduje się słynna ulica Mariacka – znana z licznych restauracji, klubów, barów i pubów, a także z neogotyckiego kościoła Mariackiego. Następnie polecamy udać się w stronę Ronda gen.Ziętka ze szklaną kopułą oraz kawiarnią Oko Miasta – widoczny jest stamtąd przepiękny widok na miasto. Miejsce lubiane jest również przez wszystkich wielbicieli wschodów i zachodów słońca. Obok Ronda znajduje się jeden z najbardziej znanych obiektów Katowic – Spodek. Odbywają się w nim liczne koncerty, mecze, wystawy, targi, przed jego gmachem latem organizowane są zloty foodtrucków, kino plenerowe oraz inne ciekawe wydarzenia. Spacerując kawałek dalej ujrzysz budynek NOSPR – jeżeli jesteś fanem muzyki z pewnością powinieneś zapoznać się z harmonogramem bieżących wydarzeń dostępnym na stronie! Zaraz obok Spodka, na dachu Centrum Konferencyjnego znajduje się również klimatyczny, trawiasty punkt widokowy, z którego rozciąga się panoramiczny widok na miasto. 

Kopalnie i poznanie górniczych tajemnic

Górnych Śląsk znany jest z górnictwa, kopalni i wydobycia węgla. Chcąc więc głębiej poznać ten region Polski warto odwiedzić dzielnicę górników Nikiszowiec oraz Giszowiec, zwiedzić Szyb Wilsona, a także udać się do Muzeum Śląskiego. Na Nikiszowcu zobaczysz górniczą architekturę, budownictwo, skosztujesz lokalnych przysmaków, polecamy również odwiedzić tamtejsze Muzeum, które opisuje życie górników. Osiedle Giszowiec to również teren górniczy, zaaranżowany jednak w inny sposób – w formie ogrodu. Szyb Wilsona to miejsce dla wszystkich miłośników sztuki współczesnej. Odbywają się tam też liczne targi i wydarzenia. Chcąc zagłębić się w górnicze tajemnice i poznać ciekawostki regionu warto również udać się do Muzeum Śląskiego, które znajduje się w dawnej kopalni Katowice. 

co warto zobaczyć w katowicach

Zielone płuca Katowic

Miasto obfituje w liczne tereny zielone. Z pewnością warto odwiedzić znajdujący się na pograniczu z Chorzowem Park Śląski oraz znajdujące się obok ZOO, Stadion Śląski i Park Etnograficzny, udać się na spacer do Parku Trzech Stawów, a także zagościć w Parku Kościuszki, w którym znajduje się wieża spadochronowa oraz klimatyczny drewniany kościół św. Michała Archanioła. Park Śląski to również miejsce dla wszystkich miłośników adrenaliny i parków rozrywki – w jego obrębie znajduje się Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia. Katowickie parki można również przemierzyć rowerem miejskim – jest to z pewnością ciekawy sposób na aktywne, szybkie i wygodne zobaczenie terenów zielonych tego miasta. Chcąc zobaczyć piękno Parku Śląskiego koniecznie skorzystaj również z gondolowej kolejki, która ciągnie się wzdłuż parku.