Bon turystyczny – gdzie i do kiedy można go wykorzystać?

Weekend, święta, sylwester, ferie – zaplanowałeś wolny czas na wyjazd z dziećmi, a dodatkowo posiadasz Polski Bon Turystyczny? Zastanawiasz się, w jakich obiektach możesz nim zapłacić, a także do kiedy jest on ważny? Poznaj wszystkie możliwości i zaplanuj niezapomniany oraz atrakcyjny cenowo wyjazd! Na naszej stronie znajdziesz wiele korzystnych ofert noclegowych bez pośredników, a także dowiesz się, w jaki sposób zrealizować bon turystyczny – zapoznaj się więc z praktycznymi wskazówkami i wyruszaj poznawać piękne zakątki Polski jak najszybciej! 

Bon turystyczny – do kiedy jest on ważny? 

Pierwotnie datą ważności Polskiego Bonu Turystycznego był 30 września 2022, jednak została uchwalona poprawka do ustawy, która przedłuża jego ważność aż do 31 marca 2023. Jest to więc bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują wyjazd z dziećmi w okresie jesienno-zimowym. Bonem turystycznym będzie można bowiem zapłacić zarówno podczas jesiennych weekendów, wyjazdów świąteczno-sylwestrowych, jak również w trakcie ferii zimowych. Jednocześnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakomunikował, że jest to jednorazowe świadczenie – nie są więc przewidziane kolejne tego rodzaju dodatki. Głównym celem Bonu turystycznego było bowiem wsparcie branży turystycznej w okresie pandemii. Na każde dziecko przyznany bon to 500 zł, dla dzieci z niepełnosprawnością 1000 zł – zapoznaj się więc jak najszybciej z propozycjami noclegów i wykorzystaj bon, zanim upłynie termin jego ważności. Należy pamiętać, że bon musi zostać wykorzystany obecnie do 31 marca 2023 – oznacza to, że płatność należy rozliczyć do tego terminu, natomiast sam wyjazd może odbyć po tym terminie, w trakcie majówki czy wakacji 2023. Polski Bon Turystyczny przyznany został wszystkim rodzicom, którzy posiadają co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia.  

Bon turystyczny – na co można go wykorzystać?

Głównym założeniem Polskiego Bonu Turystycznego było dofinansowanie do noclegów podczas wspólnych wyjazdów rodzin z dziećmi. Bon z powodzeniem wykorzystać można na różne formy zakwaterowania – hotel, pensjonat, pokoje gościnne, agroturystyka, camping, pole namiotowe czy też domek letniskowy lub wypoczynkowy. Pierwotne założenia zostały jednak zmodyfikowane i bonem można płacić za różnego rodzaju atrakcje i usługi turystyczne oraz transportowe. Kolonie, jednodniowe wycieczki, wejściówki do parku rozrywki, różne aktywności turystyczne oraz sportowe czy też zwiedzanie obiektów historycznych – baza usług jest szeroka. Na oficjalnej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej znajdziesz pełną listę podmiotów akceptujących ten rodzaj świadczenia, a także praktyczną wyszukiwarkę, która umożliwi łatwe znalezienie dopasowanych do Twoich preferencji propozycji. 

Bon turystyczny - duża baza noclegowa w atrakcyjnych cenach

Wymarzony wyjazd całą rodziną, komfortowe warunki w atrakcyjnej cenie, szeroka oferta uwzględniająca różne preferencje, brak pośredników, a także dogodny sposób rezerwacji? Za pomocą porali, jak na przykład e-nocleg.pl, znajdziesz atrakcyjny nocleg dla całej rodziny. Podczas wyszukiwania skorzystaj z praktycznych filtrów uwzględniających zarówno rodzaj zakwaterowania, jak i preferowane udogodnienia. Do wyboru są apartamenty, campingi, pola namiotowe, domki letniskowe i wczasowe, hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, pałace, pensjonaty, pokoje gościnne, a także wille – każdy bez wątpienia znajdzie więc coś dla siebie. Dodatkowo chcąc wykorzystać Polski Bon Turystyczny, masz możliwość zaznaczenia tego wymogu w udogodnieniach – wtedy wynikiem wyszukiwania będą tylko obiekty, który taki bon akceptują. Dlaczego warto to zrobić za pomocą właśnie naszej platformy? Szeroka oferta noclegowa pochodzi bezpośrednio od właścicieli obiektów noclegowych – oznacza to, że ceny są znacznie niższe i nie powiększone o prowizję pośredników. Połącz więc komfortowy wypoczynek z przyjaznymi dla domowego budżetu cenami i zapoznaj się z dostępnymi wariantami jak najszybciej! Jeżeli w interesującym Cię terminie nie znalazłeś odpowiedniej oferty, to zachęcamy Cię do dodatnia własnego ogłoszenia. Podaj preferowaną datę, liczbę osób, lokalizację, udogodnienia, a właściciele obiektów skontaktują się bezpośrednio z Tobą! 

Bon turystyczny – jak wygląda płatność?

Polski Bon Turystyczny to 16-cyfrowy numer, który osoba uprawniona po aktywacji otrzymuje na podany adres mailowy. Aby go wykorzystać, wystarczy w wybranym obiekcie podać go podczas płatności. Jeżeli więc wybrałeś nocleg za pomocą naszej platformy, skontaktuj się z właścicielem obiektu telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy na stronie, zaznacz tam chęć zapłacenia za usługę bonem turystycznym, a sam numer podaj dopiero w momencie płatności. Dodatkowo warto zaznaczyć, że Polskim Bonem Turystycznym można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości przyznanego świadczenia – oznacza to, że bon zrealizować możesz podczas różnych wyjazdów, zarówno krótszych, jak i dłuższych. Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki noclegowej i zaplanuj wymarzony wyjazd rodzinny jeszcze dziś!