Zakopane Wycieczki Górskie

Szlaki turystyczne w Zakopanem

Pobyt w Zakopanem to prawdziwy raj dla wszystkich tych, którzy lubią górskie wycieczki i aktywne spędzanie wolnego czasu. Tatry kryją w sobie całe mnóstwo pięknych miejsc, z których roztaczają się niesamowite widoki bez względu na porę roku. Jakie trasy są tymi obowiązkowymi i gdzie warto się wybrać, będąc w Zakopanem? Przygotowaliśmy miniprzewodnik dla turystów odwiedzających polskie góry po raz pierwszy, którzy nie wiedzą, gdzie skierować swoje kroki... A jeśli szukasz odpowiedniej dla siebie oferty jaką są Zakopane noclegi - koniecznie sprawdź nasz portal. Znajdziesz tu świetne oferty zakwaterowania w korzystnej cenie - bezpośrednio od właściciela!

zakopane wycieczki górskie

Wędrówka do Doliny Pięciu Stawów

Jeśli masz w planach wyprawę w góry, pamiętaj, że podstawową zasadą jest to, żeby dopasować trasę do swoich możliwości fizycznych. Szlak prowadzący do Doliny Pięciu Stawów nie należy do tych szczególnie wymagających, dlatego może nim podążać praktycznie każdy. Trasa rozpoczyna się w Palenicy Białczańskiej, do której możemy dotrzeć samochodem lub transportem zbiorowym. Następnie musimy iść już pieszo. Na dotarcie do celu, gdzie naszym oczom ukaże się malowniczy krajobraz, powstały ze zróżnicowanego terenu, musimy przeznaczyć około trzech godzin. 

Wcieczki górskie Morskie Oko i Nosal

Zakopane nieodzownie kojarzone jest z Morskim Okiem. Dzieje się tak nie bez powodu, bo miejsce to uznawane jest jako jedno z najpiękniejszych w całych Tatrach. Co jest w nim takiego zachwycającego? Bezpośrednie sąsiedztwo wody i gór. Odbijające się w tafli szczyty i granie, na których nawet latem można dostrzec śnieg robią olbrzymie wrażenie. Po dotarciu do Tatrzańskiego Parku Narodowego musimy przeznaczyć około dwóch i pół godziny na dojście do Morskiego Oka.

Dystans w obie strony wynosi niecałe szesnaście kilometrów - choć nie jest to bardzo dużo, to warto przeznaczyć na tę atrakcję cały dzień... Każdemu, nawet rodzinom z małymi dziećmi polecamy zdobycie szczytu, jakim jest Nosal. Znajduje się on na wysokości 1206 m n.p.m., a prowadzący do niego szlak liczy zaledwie pięć kilometrów. 

Tanie noclegi Zakopane rezerwacja

Jeżeli szukasz wygodnych noclegów w Zakopanem na urlop, wakacje, ferie zimowe, wyjazd weekendowy z dziećmi pomyśl o rezerwacji noclegów w wyprzedzeniem. Zakopane to miejsce turystyczne w którym ruch turystyczny odbywa się przez cały rok kalendarzowy niezależnie od pory roku.

Noclegi blisko wyciagów turystycznych, szlaków pieszych lub rowerowych, noclegi blisko atrakcji z pewnością pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać wolny czas. W naszym serwisie noclegowym e-nocleg.pl znajdziesz wiele hoteli, apartamentów, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, domków, pokoi gościnnych i kwater któe umożliwiająna łatwe dopasowanie noclegów do zaplanowanego poytu w górach. Rezerwuj nocleg online w Zakopanem jak i w Tarach i na Podhalu w kilku krokach. Zostaw opinię o Swoim pobycie!

Jeżeli natomiast dysponujesz obiektem noclegowym i jesteś zainteresowany jego wynajmem w naszym serwisie noclegowym zapraszamy do KONTAKTU.