Zakopane - wczasy z dziećmi

Zakopane - wczasy z dziećmi 

Do najwyżej położonego miasta w Polsce, każdego roku tłumnie przybywają turyści z różnych stron, aby na własne oczy zobaczyć piękno Tatr. Nie zawsze jednak pobyt w Zakopanem musi się wiązać z wielokilometrowymi wspinaczkami na wysokie szczyty. Szczególnie jeśli planujemy pobyt z małymi dziećmi, to musimy dostosować atrakcje do ich wieku oraz możliwości. A rozrywek dla najmłodszych turystów jest w stolicy Tatr pod dostatkiem. 

zakopane - wczasy z dziećmi

Zakopane - wczasy z dziećmi

Zaraz po przybyciu do Zakopanego warto wybrać się na Krupówki, które są obowiązkowym miejsce, do którego trzeba dotrzeć. Wzdłuż tego słynnego deptaku rozciąga się mnóstwo restauracji, kawiarni i stoisk, na których można kupić ludowe rękodzieła. Aby umilić maluchom spacer po Krupówkach możemy powiedzieć im, aby wypatrywały białego misia, z którym będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Co robić z dziećmi w Zakopanem? 

Małe dzieci, jak i młodzież z pewnością będą zachwycone wizytą w Największej Papugarni Egzotycznej Zakopane. Znajduje się w niej aż ponad sto gatunków papug, które różnią się między sobą wielkością oraz kolorem piórek. Duże wrażenie na dzieciach robi to, że niektóre z papug potrafią powiedzieć takie zwroty jak dzień dobry czy kocham cię. Przed wizytą w papugarni warto uświadomić maluchy, że papugi nie są pozamykane w klatach, tylko fruwają po pomieszczeniu i chętnie siadają ludziom na ramieniu bądź głowie... Innym miejscem, w które polecamy udać się z dziećmi jest myszogród. Na ponad dwustu metrach kwadratowych mieszka tysiąc żywych myszy w iście bajkowej scenerii. Możemy podziwiać je w góralskiej wiosce, w pociągu czy na stoku narciarskim. Widok ten robi ogromne wrażenie, a dzieci są wręcz nim oczarowane i najchętniej godzinami wpatrywały się w myszki, będące w niecodziennych warunkach. 

co robić z dziećmi w zakopanem

Co robić z dziećmi w Zakopanem?