Zakopane turyści

Ilu turystów przyjeżdża do Zakopanego?

Korki na słynnej Zakopiańce, podobnie jak tłumy na Krupówkach nikogo już nie dziwią. Wiadomym jest bowiem, że Podhale jest chętnie odwiedzane przez turystów z Polski oraz z zagranicy. O każdej porze roku można znaleźć tutaj mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Na szczególne wyróżnienie zasługują malownicze krajobrazy, które latem zachwycają bujną zielenią, a zimą bajkowym klimatem. I to między innymi one przyciągają do Zakopanego tak ogromne liczby turystów. A żeby lepiej zobrazować te tłumy, przygotowaliśmy kilka liczbowych faktów. 

zakopane noclegi

Zakopane noclegi

Turyści w Zakopanem w liczbach

Jeżeli chodzi o mieszkańców Zakopanego, to nie jest ich bardzo dużo. Najnowsze dane mówią o tym, że w polskiej stolicy Tatr na stałe mieszka niewiele ponad dwadzieścia siedem tysięcy osób. Natomiast w szczycie sezonu w mieście potrafi przebywać nawet około dwustu pięćdziesięciu tysięcy turystów. Choć liczba ta wydaje się nieprawdopodobna, to takie są fakty... W okresie letnim bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego rozchodzą się w ilości około siedmiu tysięcy sztuk. Rocznie bramy Parku przekracza blisko trzy miliony osób. Jeszcze większych tłumów przy sprzyjającej pogodzie należy się spodziewać nad Morskim Okiem. Do tego miejsca dziennie potrafi zawitać nawet kilkanaście tysięcy turystów. Nic zatem dziwnego, że czasami znalezienie noclegu w Zakopanem nie jest łatwe. Dlatego zamiast stresować się tym, że w wybranym przez nas terminie wszystko jest już pozajmowane, warto dokonać rezerwacji z co najmniej kilku tygodniowym wyprzedzeniem. A w znalezieniu odpowiedniej oferty pomoże nam strona e-nocleg.pl, na której istnieje możliwość zaznaczenia i wyfiltrowania interesujących nas opcji.

zakopane noclegi

Noclegi w Zakopanem

Rezerwacja noclegów Zakopane

Zakopane jak stolica polskich Tatr i miejsce bardzo popularne wśród turystów cieszy się ogromnym zainteresowaniem przez cały rok kalendarzowy. Turyści są to zauważalni nie tylko w okresie wakacji i ferii zimowych. Dlatego warto zaplanować pobyt w Zakopanem z wyprzedzeniem. Ogromna baza noclegowa - pensjonaty, hotele, apartamenty, wynajem pokoi przy wyciągach narciarskich blisko stoku, kwatery w centrum Zakopanego lub przy atrakcjach turystycznych znajdziesz w serwisie noclegowym na e-nocleg.pl.