Zakopane szlaki turystyczne

W Tatrach mamy bardzo dużą liczbę szlaków górskich - jedne łatwiejsze, a drugie przeznaczone wyłącznie dla zaawansowanych miłośników górskich wędrówek. Dlatego zanim wybierzemy się do Zakopanego, warto poczytać informacje na temat szlaków, aby móc wybrać te, które będą dostosowane do naszych możliwości fizycznych. 

zakopane noclegi

Zakopane noclegi

Zakopane szlaki dla początkujących 

Turyści, którzy sporadycznie udają się na piesze wycieczki górskie, przez co ich kondycja nie jest w szczytowej formie, powinni wybierać łatwe szlaki, przeznaczone dla początkujących. Do takich tras zaliczymy szlak zielony prowadzący na Nosal, niebieski z Polanicy Białczańskiej na Rusinową Polanę czy zielonym z Jaszczurówki na Wielki Kopieniec.

Szlaki dla zaawansowanych Zakopane

Jeśli przygodę z górami zaczęliśmy już dawno, regularnie uprawiamy jakiś sport i jesteśmy dobrze przygotowani do dalszych wędrówek, wówczas możemy pokusić się o trudniejsze szlaki. Amatorzy z pewnością nie powinni udawać się spod Morskiego Oka na Rysy, ponieważ trasa ta wymaga nie tylko kondycji, ale i doświadczenia. A to dlatego, że ostatni odcinek jest stromy i znajdują się na nim łańcuch. Ale to nie dotarcie na Rysy jest największym wyzwaniem. Za najtrudniejszą trasę chodzi bowiem szlak czerwony, prowadzący na Orlą Perć. Ze szczytu roztaczają się przepiękne widoki, ale ze względu na łańcuchy oraz klamry, trasa ta powinna być uczęszczana wyłącznie przez turystów z dużym doświadczeniem w górskich wyprawach. 

Tanie noclegi Zakopane

Tanie noclegi Zakopane

Noclegi blisko szlaków Zakopane

Wybierając się w góry, bez względu na jaki szlak, musimy pamiętać o właściwej odzieży. Bardzo ważne jest odpowiednio dobrane, wygodne obuwie trekkingowe oraz ciepłe okrycie wierzchnie. Bo nawet jeśli na Krupówkach panuje przyjemna temperatura, to w wyższych partiach gór pogoda może być diametralnie inna.

Nie bez znaczenia pozostaje również wybór odpowiedniego miejsca noclegowego w Zakopanem. Jeżeli planujesz wypad w góry lub urlop z rodziną warto poszukać odpowiedniego mieksca pobytu wcześniej. Zakopane to stolica polskich Tatr a więc miejsce przez cały rok pełne turystów. Duża baza noclegów w Tatrach i na Podhalu bez pośredników w jednym miejscu tylko w serwisie e-nocleg.pl. Pensjonaty, kwatery, wolne pokoje, apartamenty, hotele w ogólnopolskim serwisie noclegowym od 35 zł za dobę.