Zakopane komunikacja

Z racji tego, że w Zakopanem niemal przez cały czas są tłumy turystów, to ulice często bywają zatłoczone, przez co tworzą się duże korki. Stąd też chcąc się gdzieś przemieścić bardzo dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie samochodu na posesji i skorzystanie z komunikacji miejskiej. Będzie szybciej, ponieważ lokalni kierowcy wiedzą, jak ominąć korki, a także taniej. Za całodzienny parking w miejscach takich, jak trasa prowadząca na Morskie Oko ceny potrafią być horrendalnie wysokie. 

noclegi zakopane

Noclegi Zakopane

Jak poruszać się po Zakopanem

Chcąc wydostać się z Zakopanego, żeby dotrzeć do pobliskich miejscowości, powinniśmy udać się w kierunku dworca PKP. Tuż obok niego znajduje się plac, z którego odjeżdżają busy w kierunku Czarnego Dunajca, Białki Tatrzańskiej oraz Nowego Targu. A jeśli mamy zakwaterowanie w centrum, wówczas możemy pójść na przystanek przy Krupówkach, a dokładnie na ulicę 3-go Maja, na którym to przystanku zatrzymują się wszystkie busy jadące w wyżej wymienionych miejscowości. W internecie bez problemu powinniśmy znaleźć rozkłady jazdy poszczególnych przewoźników. 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zakopanem

Zwiedzanie Zakopanego i okolic

Bardzo często turyści szukają transportu, którym mogliby się dostać na Morskie Oko. Chcąc wsiąść do busa udającego się w okolice Morskiego Oka powinniśmy zawitać na wspomniany już plac przy dworcu PKP. Jednak trzeba mieć świadomość tego, że bus dojeżdża wyłącznie do Palenicy Białczańskiej, a dalej musimy udać się pieszo lub bryczką. Trasa jaka pozostaje nam do pokonania to dziewięć kilometrów, co zajmuje około dwóch i pół godziny marszu... Z uwagi na duże zainteresowanie komunikacją miejską, busy odjeżdżają bardzo często, dzięki czemu jeśli spóźnimy się na jeden bus, to za kilka minut podjedzie następny.

Noclegi Zakopane

Szukasz noclegów w Zakopanem? Sprawdź ofertę w ogólnopolskiej bazie noclegowej na e-nocleg.pl. Duży wybór pokoi, apartamentów, kwater bez pośredników. Sprawdź tanie noclegi w Tatrach i na Podhalu. Pokoje w centrum Zakopanego lub blisko atrakcji i szlaków turystycznych z widokiem na góry.

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości i chcesz zająć się jej wynajmem zapraszamy do współpracy!