Zakopane ferie z dziećmi

Niektórzy są zdania, że jak wybierać się w góry, to wyłącznie zimą. Trzeba przyznać, że kiedy wszystko pokryte jest grubą warstwą śniegu, to krajobraz jaki ukazuje się naszym oczom jest iście bajkowy. Stąd też jednym z okresów, w których Zakopane jest najbardziej oblegane, to ferie. Z racji tego, że zimy w miastach przeważnie są bezśnieżne, to już sam widok białego puchu robi na maluchach ogromne wrażenie i jest nie lada frajdą. Jeśli dodamy do tego inne atrakcje, których w tym miejscu nie brakuje, to przeżyjemy wraz z dziećmi niezapomniany wypoczynek zimowy. 

zakopane ferie z dziećmi

Zakopane ferie z dziećmi

Zaplanuj wspaniałe ferie w Zakopanem

Przed wyruszeniem w podróż warto zaplanować każdy dzień pobytu, spisując poszczególne atrakcje. Na pewno obowiązkowym elementem ferii w górach jest jazda na sankach, nartach, lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami czy wizyta na lodowisku. Polecamy wybrać się również na kulig lub przejażdżkę skuterem śnieżnym. Nic nie stoi też na przeszkodzie żebyśmy wyruszyli z dziećmi w wyższe partie gór, np. na Nosal, Morskie Oko czy Dolinę Chochołowską. Pamiętajmy tylko żeby długość trasy dostosowana była do wieku i możliwości dziecka. Kolejna atrakcja dostarczająca niesamowitych wrażeń to wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch, skąd będzie roztaczał się piękny widok na Tatry. Poza typowo zimowymi rozrywkami na małych turystów czeka też Park Janosika, czyli sala zabaw na Krupówkach, a na nieco starszych Retromaniak - muzeum kryjące w swoim wnętrzu dawne zabawki oraz gry komputerowe. Pobyt w Zakopanem to też doskonała okazja do tego, żeby maluchy zaczęły swoją przygodę z nartami w jednej z licznych szkółek.

Zakopane noclegi na ferie

Zakopane noclegi na ferie

Zakopane atrakcje dla dzieci 

Dzieci bardzo szybko potrafią się nudzić, dlatego bez przerwy trzeba im dostarczać nowych wrażeń. Na szczęście w Zakopanem nie będziemy mieli z tym najmniejszego problemu, a to dlatego, że atrakcji dla maluchów jest tutaj bez liku. Trzeba przyznać, że wizyta w zimowej stolicy Polski jest dla dzieci niesamowitym przeżyciem już ze względu na sam fakt obecności śniegu. Z uwagi na łagodne zimy, maluchy często mogły oglądać białe płatki śniegu jedynie w bajkach i książeczkach. A w Zakopanem mają niepowtarzalną okazję ulepienia bałwana, jazdy na sankach czy nauki jazdy na nartach. 

zakopane atrakcje dla dzieci

Śnieżne szaleństwo w górach, czyli atrakcje dla najmłodszych 

Przybywając do Zakopanego zimą nie można odmówić dzieciom przejażdżki kuligiem czy saniami konnymi. Atrakcja kierowana do nieco starszych dzieci to wyprawa na skuterach śnieżnych, która dostarcza niesamowitych wrażeń i kończy się góralskim ogniskiem. Ale warto wymienić też inne atrakcje, które zaciekawią dzieci i młodzież, a nie są związane ze śniegiem. Zaliczamy do nich m.in. dom do góry nogami, w którym możemy doświadczyć innego oddziaływania sił grawitacyjnych. Ponadto polecamy wizytę w ogromnej papugarni, aby móc ujrzeć ponad dwieście różnych gatunków papug - w tym tych, które potrafią mówić ludzkim głosem. I to nie tylko w wigilię! Zapewniamy, że dzieci będą zachwycone, kiedy papuga powie do nich "część" lub "kocham cię". Przez cały rok czynna jest też sala zabaw Janosik, zlokalizowana na Krupówkach i mająca aż dwa poziomy - z boiskami do gry, zjeżdżalniami, basenami, torami pontonowymi oraz strefą dla najmłodszych. Podczas gdy dzieci szaleją na placu zabaw i są w bezpiecznych rękach, rodzice mogą odpocząć, np. spędzając miło czas w kawiarni. 

Rezerwacja noclegów na ferie zimowe Zakopane

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem na ferie zimowe z rodziną i dziećmi do Zakopanego warto pomyśleć o rezerwacji noclegów z wyprzedzeniem. Jeżeli chcesz znaleźć obiekt noclegowy blisko wyciągów narciarskich, z wygodnym parkingiem lub w pobliżu atrakckji dla dzieci sprawdź naszą ofertę w ogólnopolskiej bazie noclegów w naszym serwisie e-nocleg.pl