Wisła szlaki turystyczne

Wisła stanowi prawdziwą perłę Beskidu Śląskiego, która za sprawą swoich malowniczych krajobrazów przyciąga ogromne rzesze turystów. Poza sezonem zimowym, kiedy wszystkie stoki narciarskie są pozamykane, możemy korzystać z uroków tego miejsca, udając się na piesze wycieczki. Szlaków turystycznych jest tutaj pod dostatkiem, jednak naszym zdaniem trzy z nich zasługują na szczególne wyróżnienie. A to dlatego, że są wyjątkowo piękne. 

wisła szlaki turystyczne

Wisła noclegi

Najładniejsze górskie szlaki w Wiśle

Mogłoby się wydawać, że wyprawa w góry i zdobywanie szczytów zarezerwowane jest wyłącznie dla tych, którzy mogą poszczycić się bardzo dobrą kondycją. W rzeczywistości na szlak może wyjść praktycznie każdy, pod warunkiem, że będzie on łatwy. A do takich zaliczamy wejście na Baranią Górę.

Wiedzie na nią szlak niebieski i na jego pokonanie musimy przeznaczyć około dwóch i pół godzin. O tym, że nie jest on wymagający najlepiej świadczy fakt, że po drodze możemy spotkać nawet kilkuletnie dzieci. To co jest niesamowite w tym miejscu, to wypływająca spod szczytu największa rzeka oraz to, że przy ładnej pogodzie możemy zobaczyć nie tylko Beskid Żywiecki, ale nawet Tatry. Kolejnym szlakiem godnym uwagi jest szlak na Trzy Kopce Wiślańskie. Najlepiej wyruszyć na niego z centrum Wisły i kierować się szlakiem żółtym.

Ta trasa również nie zalicza się do trudnych, ale jest nieco dłuższa - wynosi czternaście kilometrów. Ostatnim pięknym szlakiem, o którym chcemy wspomnieć jest szlak na Wielki Stożek, oznaczony kolorem zielonym. Jego długość to dwanaście kilometrów, co w obie strony zajmuje około czterech godzin. Trasa jest bardzo przyjemna, łatwa, a ze szczytu roztacza się przepiękny widok na Beskid Śląski. 

wisła szlaki turystyczne

Noclegi Wisła

Tanie noclegi w Wiśle blisko szlaków

Jeżeli poszukujesz tanich i sprawdzonych noclegów blisko szlakó góskich, tras turystycznych pieszych lub rowerowych w Wiśle sprawdź ofertę na ogólnopolskim serwisie noclegowym e-nocleg.pl. Duży wybór hoteli, pensjonatów, kwater, pokoi gościnnych, apartamentów, ośrodków wypoczynkowych w Wiśle bez pośredników.

Jeżeli jesteś właścicielem obiektu noclegowego i chcesz nawiązaćz nami współpracę w zakresie wynajmu zapraszamy do KONTAKTU!