Wisła - skocznia Adama Małysza

Wisła to piękne krajobrazy, malownicze trasy prowadzące na szczyty Beskidu Śląskiego, ale przede wszystkim jest to miasto Adama Małysza. To właśnie stąd polski skoczek wyjeżdżał na wielkie turnieje skoków narciarskich i wracał z pucharami oraz medalami, dostarczając rodakom powody do dumy i wzruszeń. Nie dziwi zatem fakt, że skocznia narciarska "Malinka" w Wiśle nosi imię swojego bohatera, czyli Adama Małysza. 

nocleg w Wiśle

Nocleg w Wiśle

Atrakcje do zobaczenia w Wiśle Malince

Pierwsza skocznia w Wiśle powstała lata temu, bo w 1933 roku. W latach dziewięćdziesiątych stan tego drewnianego obiektu był na tyle zły, że nie można było na nim nawet trenować. Wszystko zmieniło się wraz z pojawieniem się sukcesów Adama Małysza, bo właśnie one doprowadziły do tego, że stara konstrukcja została zburzona i postawioną nową skocznię o punkcie konstrukcyjnym K120. Jej pracę zostały zakończone w połowie 2008 roku, a pierwszym skoczkiem, który usiadł na belce startowej był nie kto inny, jak sam Adam Małysz. Skocznia w Wiśle stała się tym samym drugą co do wielkości w skocznią w Polsce - większa jest tylko Wielka Krokiew w Zakopanem. 

Wisła noclegi

Wisła noclegi

Noclegi w Wiśle

Będąc w Wiśle nie można ominąć atrakcji, jaką jest skocznia im. Adama Małysza tym bardziej, że na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego możemy zobaczyć niesamowite krajobrazy. Na górę, gdzie poza tarasem jest kawiarnia oraz stragany z pamiątkami, można dostać się wyciągiem krzesełkowym... Jeżeli masz kilka dni wolnego i chciałbyś wybrać się w miejsce, które na długo pozostanie w pamięci, to zarezerwuj nocleg i wyrusz na wycieczkę do Wisły. 

Bogata oferta noclegów - pensjonaty, domki, pokoje i kwatery, hotele to podstawa jakąznajdziecie w serwisie noclegowym na e-nocleg.pl. Łatwa rezerwacja, obiekty noclegowe na każdą kieszeń, niskie ceny na noclegi w Beskidach bez pośredników!