Wisła atrakcje dla dzieci

Ferie, wakacje czy dłuższy weekend to idealna okazja do tego, żeby gdzieś wyjechać i poświęcić cały swój czas dla rodziny. Kierunkiem godnym polecenia jest Wisła położona w Beskidzie Śląskim. Latem można się tutaj zachwycać pięknymi widokami, jakie ujrzymy po zdobyciu jednego ze szczytów, a zimą szusować na stokach, przeznaczonych dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy. 

wisła atrakcje dla dzieci

Wisła noclegi

Co robić z dziećmi w Wiśle?

Są sporty, jakimi interesują się całe rodziny. Zaliczają się do nich skoki narciarskie, o których zrobiło się głośno w momencie, kiedy Adam Małysz zaczął odnosić sukcesy i  zdobywać swoje pierwsze medale. I choć nie wszystkie dzieci mogą pamiętać te czasy, ponieważ od zakończenia kariery naszego mistrza minęło już trochę lat, to chyba każdy słyszał o postaci Orła z Wisły. Dlatego podczas pobytu warto odwiedzić Galerię Trofeów Sportowych skoczka, gdzie poza medalami i pucharami znajdują się kryształowe kule, różne fasony nart oraz zdjęcia. 

wisła atrakcje dla dzieci

Noclegi w Wiśle

Jeśli o skokach mowa, to wrażenie na maluchach robi również wizyta na skoczni narciarskiej w Wiśle - Malince. Największą atrakcją jest taras widokowy na samym szczycie skoczni. Dostaniemy się tam bez wysiłku, bo kolejką krzesełkową, a spojrzenie w dół sprawi, że nasz podziw wobec skoczków jeszcze bardziej wzrośnie. Warto dodać, że skocznia w Wiśle jest drugą co do wielkości w Polsce... Polecamy też wybrać się do Szczyrku, pobliskiego Ustronia i Leśnego Parku Niespodzianek będącego nietypowym zoo z żywymi zwierzętami, postaciami z bajek i ścieżkami edukacyjnego.

Ponadto znajduje siętu również Aleja Gwiazd Sportu, Muzeum Narciarstwa, Muzeum Beskidzkieim. A. Podżorskiego, Muzeum Magicznego Realizmu, Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych, Park Kopczyńskiego, Zameczek Myśliwski Habsburgów, Zamek Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Barania Góra, Mini Niagara na małej Zaporze, Dolina Białej Wisełki, Jezioro Czermiańskie, Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski, Park Linowy BC Cross, Aquapark Leśna, Górski Park Równica oraz szereg dobrze znanych stacji narciarskich jak chociażby: Czantoria, Skrzyczne.

Gdzie nocować w Wiśle

Jeżeli planujesz wyjazd z rodziną i dziećmi do Wisły lub do innej miejscowości w Beskidach warto pomyśleć o dobrych noclegach już wcześniej, które można w łatwy sposób dopasować do planów w danym miejscu. Duża baza noclegowa i wielość obiektów takich jak pensjonaty, pokoje, hotele, kwatery, apartamenty powoli bez żadnego kłopotu znaleźć najlepszy nocleg w przystępnej cenie.

Rezerwacja noclegów blisko atrakcji turystycznych

Z uwagi na ogromną popularność tego miejsca i miasta jakim jest Wisła nalezy pamiętać, że ruch turystyczny jest wzmożony przez cały rok kalendarzowy. Jeżeli chcesz znaleźć dobre noclegi w Wiśle lub okolicy sprawdź ofertę w ogólnopolskim serwisie noclegowym e-nocleg.pl.