Wisła atrakcje dla dorosłych

Wisła ciekawe miejsca

Miasto choć głównie kojarzone jest z postacią Adama Małysza oraz stokami narciarskimi, to cieszy się dużym zainteresowaniem turystów również poza sezonem zimowym. I trudno się temu dziwić, bo prowadzi stąd wiele szlaków, które pozwalają ujrzeć malownicze widoki Beskidu Śląskiego. Miłośnicy pieszych wędrówek z pewnością będą zachwyceni pobytem w Wiśle, choć poza górami istnieje tutaj dużo więcej atrakcji... 

wisła noclegi

Wisła noclegi

Weekend w Wiśle 

Większość miejsc, do których warto się udać zlokalizowanych jest w centrum miasta. Spacerując po deptaku możemy zatrzymać się przy jednej z licznych restauracji, kawiarni lub dokonać zakupu pamiątki na tutejszym straganie. Miłośnicy historycznych budowli z pewnością powinni dotrzeć pod Pałacyk Myśliwski Habsburgów znajdujący się przy ulicy Lipowej, datowany na lata 1897 - 1898. Wnętrza pałacyku urządzone są w stylu tyrolskim, a co najciekawsze, swego czasu funkcjonowało w nim schronisko Przysłop pod Baranią Górą. Mogły się w nim zatrzymać nawet sześćdziesiąt cztery osoby. Obowiązkowym punktem na mapie Wisły jest wizyta w Muzeum Beskidzkim im. A. Podżorskiego, w którym mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć eksponaty związane z życiem, a także twórczością górali pochodzących z Beskidu Śląskiego.

Atrakcje Wisły, które trzeba odwiedzić

Z kolei fanów sportu z pewnością zaciekawi Aleja Gwiazd Sportu z wmurowanymi w chodnik tablicami, na których znajdują się takie nazwiska, jak Małysz, Rokicki czy Tajner. A skoro o Adamie Małyszu mowa, to warto zawitać do holu Domu Zdrowego, gdzie w specjalnej gablocie znajduje się ogromna, bo mierząca dwa i pół metra, rzeźba skoczka wykonana z białej czekolady. Figura waży aż sto osiemdziesiąt kilogramów, a nad jej ostatecznym kształtem pracowało ośmiu wybitnych cukierników. 

noclegi w wiśle

Noclegi w Wiśle

Rezerwacja noclegów Wisła

Jeżeli szukasz dobrych i sprawdzonych noclegów w Wiśle sprawdź naszą ofertę w ogólnopolskiej bazie noclegów na e-nocleg.pl. Duży wybór hoteli, pensjonatów, domków, apartamentów, pokoi gościnnych, kwater, ośrodków wypoczynkowych w przystępnych cenach. Tanie noclegi bez pośredników  na każdą kieszeń. Rezerwuj nocleg, wynajmij i zostaw opinię dzieląc się z innymi naszymi klientami.

Jeżeli posiadasz nieruchomość i myślisz o jej wynajmie zapraszamy do KONTAKTU i współpracy z naszym serwisem noclegowym!