Mielno - Unieście Mielno

Na Wybrzeżu Słowińskim, w północno – zachodniej Polsce leży urocza letniskowa miejscowość Unieście. Stanowi ona osiedle Mielna. Atrakcyjności turystycznej Unieściu dodaje to, że leży na mierzei pomiędzy Bałtykiem a Jeziorem Jamno. Dwa akweny wodne sprawiają, że co roku kąpielisko oblegane jest przez prawdziwe tłumy plażowiczów. Będąc w Unieściu koniecznie trzeba zobaczyć przystań rybacką, zaopatrzyć się w świeże ryby i zobaczyć jak wygląda ciężka praca rybaków morskich. Przy przystani zawsze stoją zacumowane kutry i łodzie, którymi wypływa się na połowy halibuta, łososia, śledzi i innych ryb, które najczęściej znamy pod postacią mrożonych tusz z marketów.

Zaledwie 3 kilometry od Unieścia w Mielnie znajdują się bunkry, pochodzące z czasów drugiej wojny. Dla miłośników militariów jest to prawdziwa gratka. Dla wczasowiczów lubiących mocniejsze wrażenia ciekawą propozycją jest Park Linowy Tukan. Można tutaj spróbować swoich sił i przejść jedną z trzech tras. Chociaż pozornie może się to wydawać łatwym zadaniem, niektóre przeszkody naprawdę podnoszą adrenalinę. Wysoko rozwieszone platformy i liny, po których trzeba przejść to duże wyzwanie. Oczywiście po parku poruszamy się pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów więc możemy się czuć bezpiecznie. Zarówno po Unieściu jak i po Mielnie i okolicach, najłatwiej jest poruszać się rowerem.

Tuż przy wejściu na plażę w Mielnie, stoi Pomnik Morsa. Miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie doczekali się więc swojego obelisku. Jeśli ktoś poza wylegiwaniem się na plaży i kąpielami w morskich falach lubi pozwiedzać, koniecznie powinien wstąpić do Kościoła Przemienienia Pańskiego. Nie jest to duży budynek ale niezwykle klimatyczny. Do jego budowy użyto polnego kamienia i cegieł. Wokół niego do dzisiaj widoczne są ślady po fosach, co może wskazywać, że w odległej przeszłości świątynia pełniła również rolę obronną. Każdy kto odwiedza Mielno na pewno zna dobrze Promenadę Przyjaźni. Tutaj cały czas coś się dzieje. Mnóstwo kramików z pamiątkami, sklepików, punktów gastronomicznych to typowy widok w nadmorskich miejscowościach. Wieczorami bary i restauracje zapełniają się i z każdej strony słychać dźwięki muzyki. Dancingi na Promenadzie to już tradycja, podobnie jak smażalnie ryb, których tutaj jest naprawdę sporo.

Unieście to bardzo dobra miejscowość na letni wypoczynek. Nie jest tak zatłoczona jak sąsiednie kurorty, ceny są bardziej znośne a atrakcji wystarczy na cały pobyt. Tutaj naprawdę można się cieszyć czystym piaskiem, morzem i przyrodą a dawka jodu z pewnością wzmocni zdrowie i zregeneruje siły.

Pogoda Mielno

Dzisiaj

8
Wiatr:
11 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
9 °C

Mapa Mielno

Galeria zdjęć Mielno

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl