Przewodnik Mielno

Kto chce spędzić wolny czas nad morzem w ciekawy sposób, ten z pewnością doceni walory tak ciekawego letniska, jakim jest Mielno. To idealne miejsce na rodzinny urlop oraz atrakcyjny cel wypraw dla tych, którzy wolny czas chcą spędzać w aktywny sposób. Co można tutaj robić?

Kuszą spacery po okolicznych lasach, w których wciąż można zobaczyć wiele pamiątek z czasów II wojny światowej. Są to przede wszystkim poniemieckie bunkry, które skutecznie przyciągają uwagę wszystkich miłośników historii. Nie lada gratką jest też zrekonstruowany gród słowiański, przyciągający szeroką ofertą imprez oraz działań edukacyjnych. W pobliżu Mielna czekają też wspaniałe latarnie morskie (np. słynna latarnia morska w Gąskach), pełne kolorowych łodzi przystanie oraz zakątki o ogromnej wartości przyrodniczej.

Kto znajdzie tanie noclegi na terenie Mielna, ten z pewnością nie będzie tu narzekać na nudę. Mielno kusi pięknymi plażami, portami rybackimi oraz promenadą, po której można spacerować w wyjątkowej scenerii. Kusi też malownicze jezioro Jamno, po którym można pływać wycieczkowym statkiem. I nad tym jeziorem czeka wiele miejsc do plażowania, a możliwości spędzenia czasu wolnego nad jego brzegami jest sporo. A przecież to jeszcze nie wszystkie atrakcje, z jakich można korzystać podczas wypoczynku w tej części kraju. Mielno i jego okolice można podziwiać zarówno w czasie pieszych wędrówek, jak i rowerowych wycieczek. Ich zaplanowanie, dzięki gęstej sieci szlaków pieszych i rowerowych, jest coraz łatwiejsze, a chętnych na aktywne wakacje nad morzem przybywa z każdym rokiem.

Pogoda Mielno

Dzisiaj

22
Wiatr:
9 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
23.5 °C

Mapa Mielno

Galeria zdjęć Mielno

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl