Zalew Zemborzycki

Jest to zbiornik retencyjny, który umiejscowiony w Bystrzycy. Wybudowany został w latach 70-tych XX wieku. Pracowali przy jego budowie głównie mieszkańcy Lublina,  i warto zauważyć że robili to w czynie społecznym. Zalew zajmuje niecałe 300 ha powierzchni.  Zalew otwierał oficjalnie sam sekretarz PZPR Edward Gierek.

Zalew Zemborzycki ma charakter głównie rekreacyjny. Licznie przybywając tu mieszkańcy Lublina w upalne, letnie dni. Nad zalewem znajduje się kilka ośrodków wypoczynkowych: Wrotków, Marina i Dąbrowa. Nad brzegami znajdują się plaże przystosowane dla odwiedzających zalew lublinian. Znajdują się tam punkty gastronomiczne wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz różne atrakcje dla najmłodszych. Ponadto umiejscowione są przy tu przystanie żeglarskie. Znajduje się tu także tor regatowy oraz wyciąg do nart wodnych. Nad zalewem coś dla siebie znajdą także miłośnicy wędkowania.

Pogoda Lublin

Dzisiaj

18
Wiatr:
11 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
22.5 °C

Galeria zdjęć Lublin

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Lublin

Lublin to obecnie największe polskie miasto po wschodniej stronie Wisły, położone na Wyżynie Lubelskiej w dolinie Bystrzycy i Krężniczanki. Lewobrzeżna część Lublina jest bardzo urozmaicona,...