Port Rybacki w Helu

Pierwsze miejsce gdzie kotwiczyły statki przybywające na Półwysep Helski pojawiło się w 1883 roku. Było to tzw. kotwicowisko, które w kilka lat później zamieniło się w port, którego powierzchnia wynosiła około 3ha. W 1921 roku drewniane konstrukcje zastąpiono betonowymi. Dane z tego samego roku wskazują, że w tym czasie w porcie zarejestrowanych było około 180 rybaków, blisko 42 kutry motorowe oraz ponad 170 łodzi rybackich.

Port w Helu jest portem cywilnym, który jest bazą dla floty rybackiej i turystycznej.  Usytuowany jest w południowej części Mierzei Helskiej. Prócz portu cywilnego znajduje się tu także port wojenny Hel. Umiejscowione jest  w tym miejscu przystań jachtowa, rybacka, pasażerska oraz morskie przejście graniczne. Helski port może przyjmować statki, których długość nie przekracza 80 metrów. Wchodząc do portu statek nie może przekroczyć prędkości 5 węzłów, gdyż stanowiłoby to niebezpieczeństwo dla ruchu morskiego odbywającego się w granicach portu. Kutry rybaków stacjonujących w helskim porcie na burcie mają sygnaturę HEL.

Galeria zdjęć Hel

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Hel

Półwysep Helski to liczne nadmorskie miejscowości, które stają się celem urlopu wielu turystów. Jednym z miast tworzących tą geograficzną krainę jest Hel . To nadmorskie miasteczko jest naprawdę...