Hel - najbardziej popularne wśród turystów miasto na cyplu Mierzei Helskiej. Stanowi nie tylko ważny ośrodek turystyczny z nadmorskim kąpieliskiem. Jest również ośrodkiem rybołówstwa oraz garnizonem Marynarki Wojennej z własnym portem. Bardzo ciekawa jest geneza nazwy miasta Hel. Bowiem “hel” oraz “hyl” w miejscowej gwarze oznacza miejsce wzniesione, odkryte dla wiatrów. Półwysep Helski to istny raj dla amatorów sportów wodnych i jedno z najlepszych miejsc w całej Europie do uprawiania wind i kitesurfingu! Wybierany na cel letnich wyjazdów przez większość Polaków. I nic dziwnego, ponieważ na Helu nuda nie istnieje. Miejsce corocznych wielkich wydarzeń, jak Międzynarodowy Letni Festiwal Kultury i Sztuki, D-Day Hel, Święto Miasta Hel i wiele imprez oraz zawodów sportowych (badminton, siatkówka plażowa, piłka nożna, rajdy rowerowe). Jeżeli chcemy zwiedzać i poznawać lokalną kulturę oraz historię, Hel zaprasza do Muzeum Rybołówstwa, czy też Muzeum Obrony Wybrzeża. Kolejną atrakcją jest znajdująca się w mieście latarnia morska. Rodziny z dziećmi zapraszamy do Helskiego Fokarium, które opiekuje się bałtyckimi fokami oraz do morświnarium. Nie można jednak ukryć faktu, że na Hel przyjeżdżamy głównie, aby podziwiać i odpoczywać na jednych z najpiękniejszych polskich plaż. To Duża Plaża jest uwielbiana szczególnie, za swój urok i najbardziej malownicze krajobrazy.
Noclegi w Helu
Baza noclegowa w Helu należy do jednej z najbardziej rozwiniętych na całym wybrzeżu. Dominują apartamenty oraz kwatery prywatne. Znajdują się też domki letniskowe oraz mieszkania przystosowane na pobyty z dziećmi (place zabaw, łóżeczka). W mieście znajdziemy również hotele o wyższym standardzie i apartamenty z widokiem na morze. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb oraz możliwości. Na pewno każdy znajdzie dla siebie odpowiedni obiekt na wakacyjny wypoczynek.
Prezydenci na Helu
Ciekawą wzmianką jest fakt, że na Helu znajduje się rezydencja Prezydenta RP wraz z lądowiskiem dla śmigłowców. Poza polskimi prezydentami, rezydencję odwiedzały również takie osobistości, jak George W. Bush oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel. Kto wie, kogo możemy spotkać podczas tegorocznych wakacji na spacerze po helskiej promenadzie…
Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Helu
Ile kosztuje nocleg za dobę w Helu?
Średnia cena za nocleg w Helu wynosi około 108 zł za dobę.
Ile kosztuje nocleg na weekend w Helu?
Średnia cena za nocleg na weekend w Helu wynosi 194 zł.
Jakie typy obiektów są popularne w Helu?
Najpopularniejsze typy obiektów w Helu to apartamenty, kwatery prywatne i pokoje gościnne.
W których obiektach w Helu mogę zapłacić kartą?
Większość obiektów noclegowych w Helu akceptuje płatność kartą. Jeżeli chcesz zapłacić za nocleg kartą, skorzystaj z menu po lewej stronie ekranu. W rubryce “udogodnienia” znajdziesz dodatkową opcję “akceptujemy karty płatnicze”. Wyświetlone wyniki pokażą wszystkie miejsca, w których możesz dokonywać płatności kartą.
Jaki obiekt noclegowy w Helu jest najlepiej oceniany?
Wszystkie obiekty noclegowe Helu znajdujące się w naszej bazie posiadają wysokie oceny gości. Aby wybrać obiekt odpowiadający Twoim potrzebom należy wybrać interesujący Cię typ obiektu a porównując oferty warto sugerować się ilością oraz rodzajem opinii poprzednich klientów danego obiektu.
Które obiekty noclegowe w Helu są najlepsze na pobyt z dzieckiem?
Wiele obiektów w Helu posiada specjalne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. W menu po lewej stronie ekranu znajdziemy interesujące nas opcje w rubryce “udogodnienia”. Jeżeli potrzebujemy konkretnego akcesoria dla dziecka (łóżeczko, przewijak), najlepiej skontaktować się z gospodarzem w prywatnej wiadomości.
Jakie obiekty w Helu akceptują zwierzęta domowe?
Wiele obiektów w Helu akceptuje obecność zwierząt domowych. Aby je wyszukać należy zaznaczyć odpowiednią opcję w rubryce udogodnienia w menu po lewej stronie ekranu.
W których obiektach w Helu oferowane jest wyżywienie?
Aby wyszukać obiekty noclegowe w Helu oferujące wyżywienie, należy skorzystać z menu po lewej stronie ekranu - rubryka Udogodnienia, opcja “wyżywienie” albo “stołówka”.