Przewodnik Hel

          Półwysep Helski to liczne nadmorskie miejscowości, które stają się celem urlopu wielu turystów. Jednym z miast tworzących tą geograficzną krainę jest Hel. To nadmorskie miasteczko jest naprawdę piękne. Fakt tak licznie napływających tu turystów nie dziwi z pewnością nikogo, kto chociaż raz, miał możliwość jego odwiedzenia. Hel ma dosyć pluralny charakter, gdyż jest dobrą alternatywą zarówno do prawdziwego wypoczynku jak i do spędzania czasu w sposób, który dostarcza wielu niesamowitych wrażeń. Formą aktywnego wypoczynku na terenie Helu może być z pewnością baza nurkowa, która, dzięki wykwalifikowanym instruktorom, może zabrać turystę w podwodny świat- pełen prawdziwych morskich skarbów. Baza nurkowa zajmuje się organizacją różnego rodzaju wypraw rejsowych, które organizowane są zarówno pod kątem nurkowym jak i wędkarskim.
         

           Hel stawia także na wycieczki rowerowe. Biegnąca w kierunku Władysławowa trasa, zabierze nas w podróż wzdłuż malowniczych krajobrazów. Specjalnie przygotowana ścieżka liczy sobie około 40 kilometrów, których pokonywanie może być wspaniałą alternatywą na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Na Tereniu Helu znajduje się również kilka obiektów, które stanowią wizytówkę tego miasta i które podczas jego zwiedzania, stają się wręcz punktem obowiązkowym. Przybywający na Hel turyści bardzo często swoje kroki kierują do Muzeum Rybołówstwa. W tym rejonie jest to z pewnością miejsce szczególne, gdyż to właśnie ta gałąź gospodarki jest dla miasta Hel najbardziej charakterystyczna. Obiekt ma niezwykle ciekawe usytuowanie- zlokalizowany jest w poewangelickim kościele świętego Piotra i Pawła, który znajduje się w centralnej części miasta. Jest do doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą poznać odrobiny historii związanej z rozwojem rybołówstwa.        Kolejnym obiektem muzealnym, które z pewnością również warto odwiedzić, jest Muzeum Obrony Wybrzeża. To miejsce to ekspozycje ogromnej kolekcji militariów, która w bardzo ścisły sposób związana jest z historią całego kraju. Śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z najważniejszych obiektów tego typu, jaki występuje na terenie Polski.

       

          Kolejną dużą atrakcją na Helu może okazać się wyprawa do fokarium, w którym oprócz podziwiania fok zza szyby, można dowiedzieć się wiele na temat życia tych wspaniałych zwierząt a także uświadomić sobie, jak ogromne niebezpieczeństwo stwarza ich istnieniu działalność antropogeniczna. Nie sposób nie wspomnieć także o helskich plażach, które są ogromnym wabikiem dla przyjeżdżających tu turystów. Szerokie, piaszczyste plaże w okolicy sosnowych lasów i urokliwych, rybackich domków, to naprawdę wyjątkowy charakter tego miasta. Na klimat kurortu wpływa również usytuowana w pobliżu jednej z plaż promenada, która w okresie letnim, jest miejscem szczególnie tłocznym. Hel jest również kurortem, które bardzo często staje się celem podróży osób młodych- szukających wrażeń i zabawy. Za centrum życia imprezowego na Helu można uznać z pewnością, znany wszystkim turystom bulwar.

Pogoda Hel

Dzisiaj

1
Wiatr:
22 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
-7 °C

Mapa Hel

Galeria zdjęć Hel

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl