Rynek Zygmunta Augusta

Będąc w Augustowie koniecznie należy udać się na Rynek Zygmunta Augusta. Jest to piękne miejsce gdzie układ ulic zachował się z XVI wieku. Do 1939 roku regularnie odbywały się tutaj targi i jarmarki. Rynek otoczony jest pięknym zabytkowymi kamieniczkami, a godnym uwagi faktem jest, że w jednej z nich gościł sam Napoleon Bonaparte. Centralne miejsce rynku zajmuje spory obszar zieleni tworzący urokliwy park nazywany niegdyś Ogrodem Jagiellońskim. Amatorów i koneserów antyków zachwyci fakt, że często odbywają się tam targi staroci.

Niegdyś park pełen był zabudowań. Mieściła się tam między innymi cerkiew, ratusz, dom starosty. Obecnie główny punktem parku jest kolumna Zygmunta Augusta, która została wzniesiona w 2007 roku w 450 rocznice nadania praw miejskich miastu Augustów. Warty uwagi jest fakt, że jest drugą po warszawskiej królewską kolumną w Polsce.

Pogoda Augustów

Dzisiaj

13
Wiatr:
11 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
19.5 °C

Galeria zdjęć Augustów

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Augustów

Augustów to miasto w województwie podlaskim , leżące na równinie Augustowskiej , nad rzeką Nettą. Od południa, północy i wschodu otoczony jest Puszczą Augustowską, należącą do tzw. Zielonych...