Karpacz szlaki turystyczne

Karpacz Szlaki Turystyczne

Jesteś miłośnikiem gór i szukasz ciekawych propozycji szlaków turystycznych, a może chcesz odpocząć od codziennej gonitwy z pięknym, górskim widokiem? W takim razie postaw na uroczą miejscowość Karpacz i otaczające go Karkonosze! Weekendowy wyjazd, ferie, wakacje, a może Sylwester?  Spójrz na naszą bogatą ofertę noclegową i wygodnie zaplanuj górską wyprawę! A jesli szukasz odpowiedniego dla siebie zakwaterowania, w korzystnej cenie - sprawdź Karpacz noclegi.

karpacz szlaki turystyczne

Królowa Karkonoszy – szlaki na Śnieżkę z Karpacza

Niezależnie czy jesteś na deptaku w centrum Karpacza czy na okolicznych szlakach turystycznych – Śnieżka zerka na Ciebie z każdej strony. Jest to najwyższy szczyt Karkonoszy, a zarazem jeden z najczęściej odwiedzanych szczytów polskich gór. Można dostać się na niego na kilka sposobów – zarówno pieszo, jak i kolejką od strony polskiej czy czeskiej. Oto kilka propozycji:

  • czerwony szlak z Karpacza – parking Biały Jar,
  • niebieski szlak od świątyni Wang przez Schronisko Samotnia – dla bardziej zaawansowanych polecamy wydłużyć szlak aż do Przełęczy Okraj,
  • kolejką z ul. Turystycznej w Karpaczu na Kopę pod Śnieżką (a następnie 3 km spaceru na Śnieżkę).

Karpacz - jak dojść na Śnieżkę?

Kolejną ciekawą propozycją turystyczną, która pozwoli Ci odkryć piękno Karkonoszy wokół Karpacza jest czarny szlak od parkingu Biały Jar do Kotła Białego Jaru. Ma on niecałe 5 km długości, zajmuje ok.2h rekreacyjnym tempem, a obfituje w wiele uroczych karkonoskich krajobrazów. Trasę można wydłużyć o Śnieżkę lub wrócić do Karpacza żółtym szlakiem (w stronę Schroniska Strzecha Akademicka).