Park Tysiąclecia

To piękne, pełne zieleni miejsce.  Park usytuowany jest bardzo blisko centrum, między ulicami: Bankową, Staszica i Wazów. Na jego terenie  rośnie wiele gatunków drzew. Wśród nich znajdują się klon, miłorząb  japoński, lipa. Co ciekawe spacerując po parku można spotkać wiewiórki.

To piękne skupisko zieleni powstało w roku 1966 na terenie dawnego cmentarza. Do dnia dzisiejszego można dostrzec jego pozostałości w postaci alejek, a także budynku , który kiedyś służył za krematorium. Jest tu także grobowiec zielonogórskiego przemysłowca oraz zachowana mogiła z czasów II wojny światowej.

Cmentarz, który kiedyś się tu znajdował  powstał około XVII wieku i jak podają źródła był powiązany ze znajdującym się nieopodal szpitalem. Cmentarz Zielonego Krzyża bo taką nazwę nosił powiększono w XIX wieku, podzielono go na część ewangelicką i katolicką. Decyzja o likwidacji nekropolii zapadła w latach 60-tych XX wieku.

Pogoda Zielona Góra

Dzisiaj

20
Wiatr:
12 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
23.5 °C

Galeria zdjęć Zielona Góra

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Zielona Góra

Na Ziemi Lubuskiej położone jest bardzo ciekawe miasto, nowoczesne, pełne szkół, kin, teatrów, przy tym z wieloma atrakcjami wartymi obejrzenia. Miasto to nazywa się Zielona Góra , które...