Szlak turystyczny na Baranią Górę

Szczyt tej osobliwej góry znajduje się na terenie miasta Wisły. Jest to wzniesienie o wysokości 1220 m.n.p.m. To właśnie na jej zboczach mają swoje źródła Biała i Czarna Wisełka. Wędrując zboczami Baraniej Góry można podziwiać niesamowite i urokliwe widoki. Szczególnie gdy znajdziemy się na terenie Rezerwatu Barania Góra, który powstał w latach 50-tych XX wieku. Utworzono go by uchronić to piękne miejsce przed niszczącymi działaniami człowieka. Podążając szlakiem na Baranią Górę cały czas będzie towarzyszył nam szum płynącego nieopodal potoku.

 Zdobycie tego pięknego szczytu to sama przyjemność. Droga, która na niego prowadzi nie jest zbyt stroma, a co za tym idzie męcząca i wymagająca umiejętności wspinaczkowych.  Gdy osiągniemy cel podziwiać można niesamowite i malownicze widoki. Na szczyt Baraniej Góry wprowadzą szlaki: czerwony, zielony, niebieski, czarny. Każdy z nich swój początek ma w innym miejscu.

Opuszczając Szczyt warto udać się na Polanę Przysłop. Zejście do niej czerwonym szlakiem jest jednak dość strome, pełne nierówności oraz kamieni. Na Polanie znajduje się urocze schronisko, oraz Muzeum Turystyki w Beskidzie Śląskim. Można tam podziwiać liczne pamiątki i przedmioty związane ściśle z górami oraz turystyką górską.

Galeria zdjęć Wisła

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Wisła

Wisła , niewielkie miasto leżące w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim . Jego centrum znajduje się na wysokości 430 m n.p.m. W ostatnich latach znane głównie dzięki polskiemu skoczkowi...