Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince

To druga największa po zakopiańskiej Wielkiej Krokwi skocznia narciarska w Polsce. Jej punkt konstrukcyjny wynosi K120, a wielkość 34 m.

Nie jest to pierwsza skocznia w mieście. Ta bowiem powstała w Malince w 1933 roku. Odbywały się na niej zawody o Puchar Beskidów.  Gdy Adam Małysz zaczął odnosić spektakularne sukcesy, władze miasta podjęły decyzję by wyburzyć stary obiekt i w jego miejsce wybudować nowy i bardziej nowoczesny. W 2001 roku rozegrano na starej skoczni ostatnie zawody .

Oficjalna budowa ruszyła dopiero 3 lata później bo 2004 roku. Oficjalny dokument potwierdzający przebudowę obiektu podpisał na rynku w Wiśle prezydent Aleksander Kwaśniewski.  

W czasie budowy osunęła się ziemia, co spowodowało opóźnienie oddania projektu. Jak ocenili eksperci winę za to zdarzenie ponosili projektanci skoczni. Ekspertyzy dowiodły, że podłoże pod skocznią okazało się  łupkiem a nie litą skałą. Ostatecznie obiekt oddano do użytku w 2008 roku, a pierwszy skok odbył na nim nie kto inny tylko właśnie Adam Małysz.

Na skoczni w Malince od momentu jej otwarcia odbywały się liczne zawody. Między innymi Letnie Mistrzostwa w skokach narciarskich, zawody Pucharu Kontynentalnego, a także Letnie Grand Prix w skokach.

Pogoda Wisła

Dzisiaj

5
Wiatr:
9 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
2.5 °C

Galeria zdjęć Wisła

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Wisła

Wisła , niewielkie miasto leżące w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim . Jego centrum znajduje się na wysokości 430 m n.p.m. W ostatnich latach znane głównie dzięki polskiemu skoczkowi...