Kolej Linowa Czantoria

Czantoria na pewno znajoma jest dla miłośnikom białego szaleństwa, to bowiem najpopularniejszy stok na całym Beskidzie Śląskim. Jest to wzniesienie na granicy Polski i Czech.  Kolejka linowa, która wywozi turystów na szczyt góry jest jedną z nowocześniejszych kolejek w Polsce. Wygodna i komfortowa zapewnia bezpieczny wyjazd na górę.

Kolej liniowa jest bardzo popularna zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. W zimie można skorzystać z doskonale utrzymanych tras zjazdowych, które posiadają system sztucznego naśnieżania.

Wielka Czantoria stanowi przecięcie się różnych szlaków turystycznych, prowadzą one między innymi do Czantorii Małej, na Szosów, Wielki Stożek a także do Ustronia. To właśnie w Ustroniu ma swój początek Główny Szlak Beskidzki. Jest to trasa oznaczona kolorem czerwonym o długość aż 500 km. Można nią dotrzeć aż do samych Bieszczad. Ten a także inne szlaki turystyczne to niesamowita okazja do podziwiania niezwykłej beskidzkiej przyrody. Wspaniałe widoki jakie się z nich roztaczają dostarczą wspaniałych wspomnień z wizyty w regionie Beskidów.

W rejon Czantorii prowadzi kilka szlaków: zielony, czerwony, niebieski i czarny.

Pogoda Wisła

Dzisiaj

23
Wiatr:
8 km/h
Opady:
4.3 mm
T. odczuwalna:
24.5 °C

Galeria zdjęć Wisła

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Wisła

Wisła , niewielkie miasto leżące w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim . Jego centrum znajduje się na wysokości 430 m n.p.m. W ostatnich latach znane głównie dzięki polskiemu skoczkowi...