Dolina Białej Wisełki

Biała Wisełka to urzekający potok znajdujący się na terenie Wisły. Czasami dla jego określenia używa się słowa Białka, osiąga blisko 7 km. długości. Nazwa Biała Wisełka pochodzi od licznych kaskad, które spieniając silnie wodę sprawiają, że wydaje się biała.

Dolina Białej Wisełki jest jedną z piękniejszych na terenie Beskidu Śląskiego. Wybierając się w tamte tereny można podziwiać niespotykane, i niezwykle malownicze widoki. Szczególnie wrażenie robią liczne kaskady, które nazywa się Kaskadami Rodła. Co ciekawe są to najwyższe wodospady na Beskidzie Śląskim ich wysokość w różnych miejscach waha się między 0,5 a 5 m.

Oprócz licznych kaskad wrażenie na turystach zrobić mogą tzw. kotły eworsyjne zwane też kotłami wirowymi. Te powstając zazwyczaj u podnóża wodospadów lub progów skalnych pogłębienia wody powstają jako skutek eworsji.

Spacer tą niezwykłą Doliną to wspaniała okazja do podziwiania beskidzkiej przyrody, Dolina bowiem porośnięta jest pięknymi drzewami. Prawdopodobnie nigdzie w Polsce nie ma równie urzekającego miejsca. Można przywieźć stamtąd niezapomniane wrażenia.

Pogoda Wisła

Dzisiaj

25
Wiatr:
9 km/h
Opady:
1.8 mm
T. odczuwalna:
30.5 °C

Galeria zdjęć Wisła

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Wisła

Wisła , niewielkie miasto leżące w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim . Jego centrum znajduje się na wysokości 430 m n.p.m. W ostatnich latach znane głównie dzięki polskiemu skoczkowi...