Przewodnik Piechowice

Na terenie Dolnego Śląska znajduje się wiele miejscowości, które są niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. W ciągu całego roku odwiedzane są one przez liczne rzesze turystów, którzy wybierają je jako cel swojego urlopu i wypoczynku. Jedną z miejscowości, która współtworzy województwo dolnośląskie i do ważnych ośrodków turystycznych niezaprzeczalnie należy, są Piechowice. Usytuowane u podnóży Karkonoszy (pasmo górskie należące do Sudetów) Piechowice kuszą przepięknymi widokami, wspaniałymi warunkami sprzyjającymi górskiej turystyce a także niepowtarzalnym klimatem, który tworzy tamtejsza kultura i mieszkańcy. Piechowice są fenomenalną bazą wypadową na różnego rodzaju górskie wędrówki i wycieczki. Turystyka, która funkcjonuje w Piechowicach liczy sobie około 200 lat. Szlaki turystyczne w Piechowicach umożliwiają turystom różnorodne kierunki ich wypraw. Węzeł wszystkich szlaków turystycznych znajduje się w samym centrum miasta i to właśnie stąd najlepiej jest rozpocząć swoją wycieczkę. Piechowice stwarzają także bardzo dobre możliwości dla wszystkich tych, którzy wybraną przez siebie trasę chcą pokonać na rowerze. Zarówno turystyka piesza jak i rowerowa jest więc w Piechowicach niezwykle popularna.

             Turystyka uprawiana jest tu przez cały rok - zarówno w okresie letnim jak i w sezonie zimowym. Górskie tereny otaczające Piechowice dzięki specjalnemu urządzeniu umożliwiają także uprawianie zimowych sportów - na przykład narciarstwa. Mimo, iż to właśnie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jest pierwszorzędną wizytówką tego miasta, nie można pominąć innych atrakcji, którymi mogą poszczycić się Piechowice. Może i miasto to nie jest bogate w obiekty zabytkowe, zachowało się ich zaledwie kilka, jednak mimo to przyjeżdżający tam turysta nie może liczyć na nudę. Warto zwiedzić zlokalizowane w dolnej części Piechowic, pochodzące z XIX wieku domy przysłupowe. Piechowice to także wybudowany pod koniec pierwszej połowy XVIII wieku kościół ewangelicki, który funkcjonuje w mieście jako najstarszy obiekt zabytkowy. Również w okolicach Piechowic znajdują się pewne obiekty, które podczas pobytu w tym mieście, z pewnością warto jest odwiedzin. Przykład stanowić może znajdujący się w Pakoszowie pałacyk czy też kościół Bożego Ciała, który zlokalizowany jest na terenie Piastowa. W Piechowicach na szczególną uwagę zasługują nieco inne atrakcje, które bardziej związane są z tamtejszymi warunkami przyrodniczymi.

 Jedną z wizytówek Piechowic, z którą przez wielu kojarzone jest właśnie to miasto, jest liczący sobie około 500 lat cis, który funkcjonuje tutaj jako ważny pomnik przyrody. W Piechowicach znajdują się także Skały Paciorki, Bażynowe Skały, Bobrowe Skały oraz Baszty Skalne. Te geologiczne twory są na terenie Piechowic kolejną atrakcją związaną z walorami przyrodniczymi tego miasta. Będąc w Piechowicach warto udać się również w stronę Wodospadu Szklarki, którego leśne usytuowanie pozwala na wspaniały kontakt z przyrodą, wśród której pobyt to prawdziwy wypoczynek.

Mapa Piechowice