Przewodnik Krynica Morska

          Północna część Polski proponuje swoim turystom naprawdę przepiękne miejsca. Ten region kraju okazuje się być szczególnie silnie odwiedzany w okresie letnim, kiedy wody morza bałtyckiego i piaszczyste plaże są alternatywą prawdziwego, błogiego wypoczynku. Jedną z miejscowości, którą śmiało uznać można za jeden z często wybieranych kurortów morskich, jest Krynica Morska. Miasto usytuowane jest w południowo-wschodniej części brzegu Zatoki Gdańskiej- na terenie Mierzei Wiślanej. Od północnej części Krynica Morska oblewana jest przez wody Morza Bałtyckiego, jej południowy brzeg graniczy zaś z Zalewem Wiślanym. Na walory turystyczne tego miejsca wpływa także przyroda. Występujące tu lasy sosnowo-bukowe nadają terenom Krynicy Morskiej niepowtarzalny charakter przyrodniczy.

         

          Ogromnym walorem przyciągający każdego lata turystów jest także klimat. Czyste, bogate w cenny jod powietrze to z pewnością duża zaleta tego miejsca- staje się odskoczną zwłaszcza dla tych osób, które na co dzień żyją w pośpiechu i zgiełku miejskich, przemysłowych aglomeracji. Nietypowy obrazem geograficzny tworzą także wzniesienia wydmowe i szerokie piaszczyste plaże z aksamitnym piaskiem, po którym spacer gołymi stopami  ma prawdziwą, konwencjonalną moc leczniczą i relaksującą. Na szczególną uwagę w Krynicy Morskiej zasługują również wody Zalewu Wiślanego, które stwarzają fenomenalne warunki dla żeglarzy oraz wędkarzy Bogactwo flory i fauny sprawia, że Krynica Morska pozwoli nam na obcowanie z prawdziwą naturą, której w wielu częściach naszego kraju po prostu brakuje.

         

          Wartym odwiedzenia miejscem jest z pewnością Rezerwat Buków, w którym bogactwo w szczególności świata zwierzęcego jest bardzo widoczne. Bardzo często ścieżki Krynicy Morskiej prowadzą w tereny dzikie i dziewicze- miejsca, w których człowiek może pobyć sam i usłyszeć własne myśli. Nie tylko jednak walory geograficzno-przyrodnicze wpływają na popularność tego pomorskiego kurortu. Miasto oferuje swoim gościom wiele różnorakich atrakcji. Ogromną zaletą Krynicy Morskiej jest fakt, że tak naprawdę forma w jakiej można spędzić tam urlop nie jest dedykowana tylko i wyłącznie do konkretnie sprecyzowanej grupy osób. W tym mieście tak naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek, ciekawą alternatywą może okazać się wypożyczalnia sprzętu wodnego. Krynica Morska może zabrać turystę w podróż pokazującą starą zabudowę miasta, której budynki tworzą zespół zabytkowych pensjonatów i willi.

         

          Warto udać się także do Latarni Morskiej, która w całości udostępniona jest do zwiedzenia. Wielu turystów odwiedzających Krynice Morską, udaje się na morskie wyprawy statkiem, który zabrać ich może na przykład w kierunku Elbląga  czy też Fromborka. Krynia Morska to także idealne miejsce pod względem uzdrowiskowym. Znajdują się tutaj cenne wody borowe, jodkowe, bromkowe czy też  hipotermalne, które w fenomenalny sposób nadają się do różnorodnych celów leczniczych. Takie bogactwo Krynicy Morskiej to jej kolejna, niewątpliwa zaleta.

Pogoda Krynica Morska

Dzisiaj

25
Wiatr:
11 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
26 °C

Mapa Krynica Morska