Przewodnik Krasnobród

Mimo iż Roztocze jest regionem w Polsce, który nie jest jednym z głównych ośrodków turystycznych w kraju, znajduje się tu wiele przepięknych miast, które z pewnością warto odwiedzić. Jednym z takich jest niewątpliwie Krasnobród. Jest to miasto, które nierzadko nazywane jest sercem całego roztocza

Takie określenie powstało oczywiście nie bez powodu, gdyż wiąże się ściśle z centralnym położeniem Krasnobrodu na Roztoczu. Krasnobród to niezwykle korzystne pod względem geograficznym położenie (miasto otoczone jest przez malownicze wzgórza Roztocza oraz Wyżyny Lubelskiej), które wpływa w dużym stopniu na atrakcyjność tego miejsca. Pobyt w Krasnobrodzie może okazać się prawdziwym balsamem dla duszy - szczególnie dla tych, którzy na co dzień żyją w miejskim zgiełku. Tutaj jedyny szum, jaki występuje, to głos drzew, wiatru, płynącej rzeki. Ze względów klimatycznych miejsce to jest zresztą bardzo często celem pobytów uzdrowiskowych (przykład stanowić może Sanatorium Rehabilitacyjne, w którym leczone są drogi oddechowe najmłodszych pacjentów).

Będąc na wycieczce w Krasnobrodzie swój czas należy bardzo skrupulatnie zaplanować, gdyż atrakcji z pewnością nie brakuje. Dla wszystkich tych, którzy preferuję spędzenie wypoczynku z formie zwiedzania, Krasnobród proponuje przepiękne sakralne oraz zabytkowe budowle, galerie oraz muzea. Ciekawym obiektem jest Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne, w którym znajdują się cztery główne wystawy, dotyczące kolejno etnografii, skamieniałości flory i fauny, garncarstwa, a także świata roślinnego i zwierzęcego całego regionu Roztocze (takich obiektów jest tutaj znacznie więcej).

Dla przyjeżdżających w okolice Krasnobrodu miłośników sztuki, rejon ten proponuje także niezwykłą galerię „Szur”, w której znajdują się ekspozycje prezentujące artystyczną twórczość jednego z miejscowych artystów - Marka Rzeźniaka (pracom malarza przypatrywać się można także w trakcie ich tworzenia). Będąc na terenie Krasnobrodu nie sposób nie odwiedzić któregoś z tych miejsc, w którym obcowanie z naturą to prawdziwy moment zachwytu nad jej darami. Na terenie miasta znajduje się wiele źródeł, a te, które najbardziej upodobali sobie turyści są z pewnością źródła pod „Kaplicą na Wodzie”. Duża popularność tych źródeł wynika z tego, gdyż uważa się, że ich wody mają cudowne właściwości.

Innymi źródłami, które funkcjonują w Krasnobrodzie jako atrakcje turystyczne, są na przykład źródła w lesie „Belfont” czy też oczywiście kompleks około czterdziestu źródeł, które wypływają z jednego ze zboczy rzeki Wieprz. Krasnobród jest miastem, które z pewnością może pochwalić się wieloma atrakcjami oraz miejscami, z którego znane jest w pozostałych rejonach Polski. Nie można pominąć faktu, że miasto to zlokalizowane jest na obszarze Krajobrazowego Parku Krasnobrodzkiego. Bogactwo przyrodnicze, świeże i czyste powietrze to wspaniałe połączenie, dzięki któremu pobyt w Krasnobrodzie to prawdziwa przyjemność. Połączenie to stanowi fenomenalne tło zarówno do aktywnego, jak i nieco bardziej biernego spędzania czasu.

Mapa Krasnobród

Galeria zdjęć Krasnobród

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl