Krasnobród posiada niezaprzeczalne walory klimatyczne, które stanowią o jego dużej atrakcyjności, jako miejscowości wypoczynkowo-wczasowej i uzdrowiskowej.
Przyjeżdżający latem wypoczywają nad zalewem, który jest dobrze zagospodarowany, korzystają ze ścieżek spacerowych i rowerowych wytyczonych wśród lasów sosnowo-jodłowych i bukowych z doskonale zachowaną, bogatą roślinnością poszycia.
Istnieją również dobre warunki do uprawiania sportów zimowych na okolicznych stokach roztoczańskich. Narciarze chętnie korzystają z wyciągu narciarskiego
wyposażonego w armatkę śnieżną na Górze Chełmowej. Niepowtarzalną atrakcją zimową Krasnobrodu są kuligi. Trasy tych kuligów prowadzą pięknymi duktami leśnymi
oraz malowniczymi wąwozami i kończą się przy wspólnym ognisku. Krasnobród posiada doskonałe warunki do uprawiania łowiectwa i wędkarstwa.
W ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach, kwaterach prywatnych, agroturystycznych i domkach campingowych znajduje się ponad 1700 miejsc noclegowych.
Region gminy jest w szczególny sposób chroniony, gdyż jego tereny przylegają do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Czyste, ekologiczne powietrze sprzyja lecznictwu.
W Krasnobrodzie Funkcjonuje Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka, gdzie leczone są choroby górnych dróg oddechowych oraz schorzenia narządów
ruchu.
Z dniem 01 stycznia 1995 r. Rząd RP przywrócił prawa miejskie dla Krasnobrodu. Dzieki staraniom Władz miasta i gminy w kierunku rozwoju funkcji turystyczno - uzdrowiskowej Krasnobrodu od dnia 30 lipca 2002 r. Krasnobród jest uzdrowiskiem.
Istnieją szerokie możliwości lokowania inwestycji ekologicznych w zakresie turystyki, rekreacji oraz lecznictwa uzdrowiskowego na preferencyjnych zasadach przy
efektywnym wsparciu ze strony władz miasta i gminy.
Źródło: Krasnobrod.pl