Port Kołobrzeg

Kołobrzeski port pełni głównie rolę portu handlowo-rybackiego, ale obsługuje także statki pasażerskie.  Obszar należący do portu leży na dwóch brzegach rzeki Parsęty. Wschodnia strona to port handlowy oraz pasażerski, natomiast zachodnia to część port rybacki oraz wojenny.

Statki, które mogą wpływać do kołobrzeskiego portu mają pewne ograniczenia rozmiarowe. Mianowicie jednostka wpływająca do portu nie może przekraczać 85 metrów długości.  Port otoczony jest dwoma falochronami, z których jeden ma długość 308 metrów, a drugi 205. Warty uwagi jest fakt, że w znajduje się tam pięć basenów portowych. Największy z nich jest basen rybacki, a najmniejszy basen łodziowy. Warto nadmienić, że w kołobrzeskim porcie znajduje się stacja ratownicza Morskiej Służby Poszukiwania i Ratowania.

Historia Kołobrzegu nierozerwalnie wiąże się z tym portem. Prawdopodobnie gdyby nie jego istnienie nie powstałoby w tym miejscu miasto. Jeszcze w czasach dwudziestolecia międzywojennego odbywały się tu często regaty żeglarskie.  W czasie II wojny światowej był ważnym punktem oporu przeciw najeźdźcy. Jego znaczenie nie jest tak istotne dla handlu jak portu w Gdyni, ponieważ to ma głównie charakter regionalny. Na pewno warto skierować tu swoje kroki w czasie wizyty w Kołobrzegu.

Galeria zdjęć Kołobrzeg

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Kołobrzeg

Nasze polskie wybrzeże to wymarzone miejsce dla wypoczynku dla singli, zakochanych, jak i dla całych rodzin. Czyste powietrze, wspaniały klimat, bogata oferta noclegowa, a do tego piękne plaże i...