Przewodnik Kołobrzeg

Nasze polskie wybrzeże to wymarzone miejsce dla wypoczynku dla singli, zakochanych, jak i dla całych rodzin. Czyste powietrze, wspaniały klimat, bogata oferta noclegowa, a do tego piękne plaże i cudowne kąpieliska. To wszystko oferują nam polskie miasta nad Morzem Bałtyckim, o każdej porze roku.

Jednym ze znanych dużych miast jest Kołobrzeg, położony w północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodnio- pomorskim, u ujścia rzeki Parsęty. Tam też znajduje się port morski, pełniący rozmaite funkcje, m.in. handlową, rybacką, jachtową oraz pasażerską.

Miasto to słynie przede wszystkim z dużej liczby uzdrowisk i sanatoriów. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny, gdzie leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia i choroby stawów.

Tutaj również organizowane są liczne koncerty, wśród nich bardzo popularny, szczególnie wśród młodych ludzi, Sunrise Festival w lecie.

Mimo że nic nie „pobije” sopockiego mola o długości 511,5 m, Kołobrzeg również cieszy się pięknym o długości 220 metrów. Oprócz tego działa latarnia morska, która została wybudowana z 1946 roku. Obok mieści się przystań, na której znajdują się małe promy organizujące rejsy po morzu.

Chyba nie ma takiej osoby, która będąc w Kołobrzegu nie skorzystała z usług statków ,,Pirata” czy ,,Rozbitka”.

W mieście działa również port handlowy - Polska Żegluga Bałtycka, port rybacki, jachtowy, wojenny oraz wspomniana już powyżej przystań pasażerska.

Piękne, bardzo szerokie plaże, na których znajdują się puby i restauracje, w sezonie letnim oblegane są przez tłumy turystów, ciężko jest wówczas znaleźć dla siebie kawałek wolnego miejsca. Dla spragnionych spacerów, nielubiących prażenia się na słońcu, Kołobrzeg posiada piękną Aleję Nadmorską, przy której znajdują się liczne smażalnie ryb i kafejki.

Dla pasjonatów rowerowych wycieczek zaletą są szlaki rowerowe gminy Kołobrzeg i Ustronie Morskie. Przez Kołobrzeg przechodzi również Międzynarodowy Szlak Rowerowy.

W mieście tym panuje wspaniały klimat, ludzie odczuwają tutaj wspaniałą atmosferę. Będąc w okolicach nie sposób nie odwiedzić Kołobrzegu, nie przepłynąć się statkiem i nie wejść na latarnię, by z niej móc podziwiać panoramę miasta.

Dla pasjonatów atrakcję stanowi Muzeum Oręża Polskiego, w którym znajdują się ciekawe zbiory polskich militariów oraz Centrum Atrakcji Wojskowych Bastion posiadających pokaźną kolekcję sprzętu pancernego.

Do oferty proponowanej przez to urokliwe miasto należy również „Dziki Zachód-Show”, czyli program i przygoda dla grup zorganizowanych, w których turyści mogą poczuć się jak w prawdziwym westernie, począwszy od jazdy na koniu, przez strzelanie z łuku, przejażdżki bryczką, czy ściany wspinaczkowe, na spotkaniach ze zwierzętami skończywszy.

Kołobrzeg jest najbardziej malowniczym miastem Pomorza Zachodniego, tutaj znajduje się „dla każdego coś miłego”. Nikt nie pozwoli sobie na nudę czy brak zajęcia.

Jeśli zaś duże miasto będzie wprawiało nas już w zmęczenie, można wybrać się specjalnym busem np. do Ustronia Morskiego, gdzie wymarzony spokój, relaks i odpoczynek na pewno zostanie zagwarantowany.

Mapa Kołobrzeg

Galeria zdjęć Kołobrzeg

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl