Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Powstał w 2001 roku. Jego głównym założeniem było wspieranie firm i przedsiębiorstw, które realizowały innowacyjne projekty. Jego powstanie to inicjatywa stowarzyszenia Pomorskie Centrum Technologiczne oraz Miasta Gdyni. Park naukowo technologiczny jest umiejscowiony w samym centrum Gdyni i zajmuje obszar blisko 6 ha.

Główne cele, które stawia sobie Pomorski Park Naukowo-Technologiczny to pomoc w realizacji przedsięwzięć opartych o wysokie technologie z zakresu biotechnologii, informatyki, ochrony środowiska, które gwarantują bezpieczeństwo dla środowiska. Kolejnym celem Parku jest także tworzenie nowych miejsc pracy oraz dbałość o rozwój województwa pomorskiego.  Przedsiębiorstwa usytuowane w PPNT na szeroką skalę współpracują z różnymi firmami zagranicznymi, stale podnosząc swój prestiż. Na bazie tej współpracy wprowadzane są nowe rozwiązania i trendy rozwojowe.  

Pomorski Parki stale się rozbudowuje tworząc kolejne miejsca dla nowych przedsiębiorców i firm.

Galeria zdjęć Gdynia

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Gdynia

Jedno z młodszych polskich miast, wybudowane niemal od podstaw na miejscu kilku rybackich wiosek. O powstaniu miasta zadecydowały ówczesne warunki polityczne, a także ekonomiczne. W 1918 r....