Molo w Gdyni Orłowie

To urokliwe miejsce usytuowane jest w jednej z gdyńskich dzielnic o nazwie Orłowo. W całości wykonane jest z drewna. W 1934 roku  w tej części Gdyni powstało pierwsze molo. Co ciekawe jego budowa trwała jedynie dwa miesiące, ponieważ jak podają źródła jego wykonanie bazowało o najprostsze możliwe metody. Jego długość dochodziła do 430 metrów i co ciekawe przystosowane było to cumowania statków białej floty. Niestety w 1949 roku ten sam  sztorm, który zniszczył ówczesny Bulwar Nadmorski zdewastował także znaczną część konstrukcji orłowskiego mola. W latach 50-tych odbudowano połowę mola, obecnie jego długość to 180 metrów.

Kilka lat temu, bo na przełomie lat 2006 i 2007 trwały prace remontowe obiektu. Remont mola trwał blisko rok, a koszt wykonanych prac remontowych szacuje się na kwotę 3,5 milionów złotych. Całość tej kwoty została wyłożona z budżetu miasta Gdyni. W czasie tego remontu wzmocniono całą konstrukcję mola.

Spacerując po orłowskim molo można podziwiać przepiękne i malownicze widoki, między innymi Klif Redłowski. Co ciekawe nieopodal mola działa Letnia Scena  Teatru Miejskiego w  Gdyni im. Witolda Gombrowicza.  Co ciekawe ta działająca od 1996 roku scena jest jedyną w Polsce coroczną letnią sceną teatralną. Letnia Scena działa w lipcu i sierpniu.

Pogoda Gdynia

Dzisiaj

10
Wiatr:
12 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
9.5 °C

Galeria zdjęć Gdynia

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Gdynia

Jedno z młodszych polskich miast, wybudowane niemal od podstaw na miejscu kilku rybackich wiosek. O powstaniu miasta zadecydowały ówczesne warunki polityczne, a także ekonomiczne. W 1918 r....