Klif Orłowski

To niesamowite dzieło przyrody nazywane jest także Klifem Redłowskim, jest to stroma ściana Kępy Redłowskiej.  Znajduje się na granicy Orłowa z RedłowemKlif jest naprawdę piękny, więc nie zdziwi nikogo fakt, że jest to najczęściej uwieczniana na pocztówkach i fotografia atrakcja Gdyni. Jeśli chodzi o jego budowę geologiczną to zbudowany jest w prawie  w całości z gliny morenowej, która ma pochodzenie lodowcowe. Klif rozciąga się na długość blisko 650 metrów.

Klif Orłowski dzieli się na dwie części. Aktywną, którą stanowi stroma ściana wysunięta w kierunku morza, narażona na abrazję, oraz część martwą, która nie jest na nią narażona. Część martwa to głównie osuwiska bogato porośnięte różnego rodzaju roślinnością. Wzdłuż klifu wiedzie przepiękna i niezwykle malownicza trasa spacerowa w kierunku Sopotu. Natomiast spacerując szczytem klifu można podziwiać niezwykłe widoki do których należą port w Gdyni oraz panorama mierzei helskiej.

Pogoda Gdynia

Dzisiaj

23
Wiatr:
12 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
25.5 °C

Galeria zdjęć Gdynia

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Gdynia

Jedno z młodszych polskich miast, wybudowane niemal od podstaw na miejscu kilku rybackich wiosek. O powstaniu miasta zadecydowały ówczesne warunki polityczne, a także ekonomiczne. W 1918 r....